جک پنوماتیک

قیمت جک پنوماتیک

سیستم های پنوماتیکی این روزها بسیار رایج شده و افراد استفاده های مختلفی از آن ها دارند. در این سیستم ها از ابزارهایی نظیر جک پنوماتیک به خاطر مزایای فراوانی که دارد استفاده شده است. بنابراین برای فعالیت درست این سیستم، حتما به چنین ابزاری هم نیاز خواهید داشت. برای این که بدانید جک پنوماتیک چیست و چطور می توان نسبت به خرید آن اقدام کرد، این مطلب را هرگز از دست ندهید. ضمنا در ادامه مباحثی مانند انواع جک پنوماتیک به عنوان یکی از محصولات اصلی ویکا را هم در اختیارتان قرار خواهیم داد.

جک پنوماتیک چیست؟ 

در بالا نیز به این نکته اشاره شد که جک ها بخشی مهم و پرکاربرد از سیستم های پنوماتیکی هستند و تمام فرآیندهای مرتبط با سیستم های پنوماتیکی را برای حرکت عملگرها انجام می دهند. هوای فشرده به عنوان سیال عامل ایجاد تحریک و حرکت در این عملگرها شناخته می شود. طبیعتا جک پنوماتیک نقش تعیین کننده ای در روند به حرکت در آمدن این سیستم دارد و به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها به شمار می رود.

این جک ها توسط هوای فشرده کار می کنند و به کمک آن می توانیم نیروی فشار باد را به نیروی خطی یا چرخشی برای استفاده های صنعتی تبدیل کنیم. مابقی قطعات این سیستم نظیر شیر برقی پنوماتیک، واحد مراقبت پنوماتیک و موارد دیگر صرفا برای کنترل و به حرکت در آوردن این جک مورد استفاده قرار می گیرند.

ابتدا توان مکانیکی این دستگاه به عنوان واحد تعیین قدرت اولیه شناخته شده و به واحد کنترل تبدیل می شود. سپس عملگر به کار افتاده و توان مکانیکی را با قدرت بیشتری در دسترس قرار می دهد. این خلاصه ای از شیوه عملکرد جک پنوماتیک و محصولات اصل ویکا است که البته در ادامه بیشتر به آن اشاره می شود.

انواع جک پنوماتیک

جک های پنوماتیکی را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که محصولات اصل ویکا نیز شامل آن ها می شوند. در این بخش می خواهیم مروری بر این دو دسته داشته باشیم.

1- جک یک طرفه

این دستگاه ها صرفا توانایی کنترل یک مسیر را داشته و مسیر برگشت به وسیله یک فنر تعبیه شده داخل آن انجام می گیرد. همچنین تمهیدات برای به حرکت در آمدن در مسیر برگشت می تواند با وسیله ای وزنی که روی جک قرار داده می شود نیز تعیین گردد. خود این جک ها انواعی دارند و کاربران متناسب با نیازشان در هر صنعت سر وقتشان می روند.

2- جک های دو طرفه

خوشبختانه این دسته از ابزارها که آن ها را به عنوان نسل جدید جک های پنوماتیک نیز می شناسند، توانایی کنترل در هر دو مسیر رفت و برگشت را دارند. این یعنی هم باز و هم بسته شدن جک به وسیله نیروی باد انجام می گیرد. جک های دو طرفه از بخش های متعددی تشکیل شده اند و ساختاری نسبتا پیچیده تر در مقایسه با مورد نخست دارند. از اصلی ترین اجزای آن باید دو عدد پورت را نام برد که به منظور ورود و خروج باد تعبیه شده است.

نکاتی برای انتخاب جک پنوماتیک

به نظر تا این جا حدس زده باشید که جک دو طرفه کاربردهای بیشتری داشته و از آن برای صنایع نسبتا حرفه ای تر استفاده می گردد. توان تولید یا تحمل نیرو از مهم ترین نکاتی است که در زمان خرید جک پنوماتیک از سری محصولات اصل ویکا یا برندهای دیگر باید به یاد داشته باشید.

نیروی عملگر یا همان جک که در بالا به آن اشاره شد، رابطه مستقیمی با قطر داخلی سیلندر یا فشار باد تولید شده از کمپرسور دارد. پس هر چه قطر و فشار باد بالاتر باشد، نیروی جک نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین این نیروی زیاد در حرکت بهتر این سیستم کمک شایانی به شما می کند.

جک های پنوماتیک را از نظر وزن هم می توان در دسته بندی هایی قرار داد. وزن آن ها اغلب از 15 کیلوگرم آغاز شده که قدرت قطر آن ها مساوی با 16 است. این بازه تا 2200 کیلوگرم نیز ادامه دارد. این یعنی برخی دستگاه ها برای صنایع و محیط های بسیار بزرگ و حرفه ای در نظر گرفته شده که قدرت قطر آن ها در حدود 200 تعیین شده است.

قیمت جک پنوماتیک

بدیهی است به خاطر عوامل مختلفی مانند انواع گفته شده از جک پنوماتیک و برندهای سازنده آن ها، نمی توان قیمت یکسانی را برای همه این دستگاه ها در نظر داشت. شما می توانید برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت هر یک از محصولات، با شماره تلفن های قرار داده شده در این صفحه تماس بگیرید تا همکاران ما در هر شرایطی پاسخگوی سوالاتتان باشند.

آن ها با در نظر گرفتن شرایطی مانند نیاز و بودجه تعیین شده، بهترین جک پنوماتیک ممکن را به شما معرفی می کنند تا از این خرید برای مدتی طولانی بهره ببرید. در ادامه برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی قیمت را مشاهده می کنید:

نوع جک پنوماتیک

جک ها انواع گوناگونی داشته و براساس آن قیمت گذاری می شوند. مثلا جک پنوماتیک چهارمیل، قلمی، پروفیلی و کامپکت از این موارد هستند که هر یک ویژگی ها و کاربردهای خاص خودشان را دارند.

متریال استفاده شده

جنس و متریال استفاده شده در این دستگاه ها در تعیین قیمت موثر است. منظور از متریال به کار رفته، پیستون جک، میله پیستون جک، پکینگها، بدنه سیلندر و کفشک های سر و ته هستند. جنس به کار رفته در آن نیز باید از آلیاژی با کیفیت مانند چدن و آلومینیوم باشد تا کاربران در هر شرایطی امکان بهره برداری از آن را داشته باشند. برخی شرکت های سازنده درصد چدن یا آلومینیوم موجود در این کالا را کاهش داده و این باعث کم شدن کیفیت نهایی محصول می شود. بنابراین در خرید جک پنوماتیکی باید نهایت تلاشتان را به کار ببرید.

در نهایت نوع اورینگ های استفاده شده در جک ها نیز به نوبه خود در قیمت موثر هستند. این اجزا داخل گلویی و ابتدا و انتهای هر جک تعبیه شده که سه دسته اورینگ معمولی، ایکس رینگ و تایگر رینگ را دارند.

خرید جک پنوماتیک از محصولات اصلی ویکا

به خاطر اهمیت فراوان جک پنوماتیک که در این مطلب هم به آن ارائه شد، اخیرا برندهای زیادی دست به کار شده و این دستگاه ها را روانه بازار کرده اند. محصولات اصلی ویکا نیز شامل این موارد می شود که یکی از با قدمت ترین و با کیفیت ترین برندهای ممکن در این حوزه است. بنابراین انتخا شما هر چه باشد، می توانید همین حالا با مراجعه به فروشگاه اینترنتی سایت ما، کالای مورد نظرتان را خریداری کنید. سفارش این محصول تنها چند دقیقه به طول می انجامد و سپس تیم ما آن را به سرعت در دسترستان قرار خواهد داد.

keyboard_arrow_up