فیلتراسیون یونیت مراقبت هیدرولیک

فیلتراسیون هیدرولیک

تفاوتی ندارد در کدام صنایع مشغول به کار باشید؛ احتمالا قطعات هیدرولیک از مهم ترین و گران ترین قطعات موجود در آن جا است. خرابی هر یک از این قطعات موجب از کار افتادن سیستم هیدرولیک و بعضا از کار افتادن خط تولید یک کارخانه می شود؛ بنابراین حفاظت از این سیستم باید از اولویت های اصلی سازندگان دستگاه ها و صاحبان آن صنایع باشد. روش های فراوانی برای این کار وجود دارد و فیلتراسیون هیدرولیک را می توان یکی از مهم ترین ها دانست.

این روش منتج به افزایش طول عمر قطعات، حفاظت از سیال و قطعات هیدرولیک در برابر ناخالصی ها می شود. این فیلترها در نقاط مختلفی از سیستم نصب شده و وظایف خود را به بهترین شکل انجام می دهند. البته این تنها در صورتی است که محصولی با دوام را از برندی معتبر تهیه کرده باشید. نقش فیلتراسیون هیدرولیک و اهمیت آن از جمله موضوعاتی است که در این مطلب به آن رسیدگی می شود. بنابراین توصیه می کنیم تا انتها همراهمان باشید.

فیلتراسیون هیدرولیک چیست؟ 

وجود ناخالصی ها و ذرات معلق در روغن هیدرولیک سبب فرسایش و ساییدگی شدید موجود در قطعات هیدرولیکی می شود؛ بنابراین برای جداسازی این مواد اضافی از روغن، بد نیست فیلتر را به طور مرتب عوض کرد. فیلتر کردن روغن سبب کارکرد مطلوب سیستم و همچنین افزایش عمر قطعات موجود در آن می شود.

از مواد آلوده ای که اکثرا داخل روغن در حال حرکت هستند، نباید تاثیر مخرب براده های فلزات، مواد واشرها و گرد و خاک را از یاد برد. در صورت گرفته نشدن این مواد اضافی از روغن، گرفتگی کانال ها، دهانه های قطعات هیدرولیکی و جک کوچک آن را در ادامه شاهد هستیم. در نتیجه دستگاه ممکن است دیگر به فعالیت خود ادامه ندهد.

چگونه بهترین فیلتراسیون هیدرولیک را انتخاب کنیم؟ 

برای انتخاب بهترین فیلتراسیون هیدرولیک نکات مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه داشت. عبور ذرات و ناخالصی ها از فیلترها و صافی ها به بزرگی آن ها نسبت به منفذهای اضافی بستگی دارد. پس در زمان انتخاب باید بزرگی منفذهای صافی و فیلتر را مد نظر قرار دهید. فیلتراسیون با صافی مغناطیسی از رایج ترین و پر فروش ترین محصولات بازار است که در سیستم هیدرولیکی استفاده می شود. چنین فیلتری در زمان عبور جریان مایع از مغناطیس خود برای فیلتر کردن روغن بهره می برد.

در طی این فرآیند که به صورت تدریجی انجام می شود، افت فشار بیشتر شده و در شرایط رسیدن به حد بحرانی، عمر مفید پمپ در کنار ایجاد کاویتاسیون کاهش پیدا می کند. پس فیلتر را وسیله ای برای جداسازی ذرات میکرونی غیر محلول در سیال می نامیم. حتی ذراتی به اندازه یک میکرون هم تاثیرات مخربی روی این سیستم دارند و این خرید فیلتراسیون هیدرولیک را باارزش کرده است.

انواع فیلتراسیون هیدرولیک و محل نصب هر کدام

فیلترهای روغن را با توجه به محل نصب آن ها در یک سیستم هیدرولیک طبقه بندی می کنند. جداسازی ابعاد ذرات ناخالص در سیال، حجم جداسازی ناخالصی و هدف از حفاظت قطعه مورد نظر، مدل های گوناگون فیلتر با محل های مختلف نصب را به وجود آورده است.

فیلتر خط مکش در قسمت ابتدایی سیستم، فیلتر خط برگشت در انتهای آن و فیلتر خط فشار نیز در میان راه سیال از اصلی ترین مدل های فیلتر هیدرولیک به شمار می روند که بد نیست در این قسمت با هر یک از آن ها آشنا شویم. البته در کاتالوگ فیلتراسیون هیدرولیک موجود در سایت نیز به هر یک از آن ها اشاره شده است.

1- فیلتراسیون خط مکش 

از این فیلتر برای جداسازی ذرات بزرگ موجود در سیستم هیدرولیکی استفاده شده که یک پمپ هیدرولیک سیال را از تانک مکش به سمت سیستم هدایت می کند. این قابلیت بیشتر برای حفاظت از پمپ ها در مقابل ناخالصی ها استفاده می شود.

تمیزکاری روغن به صورت مداوم توسط این محصول انجام شده و از این رو به یکی از پرطرفدارترین ها در بازار تبدیل شده است. ممانعت از ورود ذرات از راه پمپ هیدرولیک، یکی از شگفت انگیزترین ویژگی های صافی خط مکش است و عملکرد آن نیز حذف آلودگی در آن اندازه گرفته می شود.

2- فیلتر برگشت هیدرولیک 

اگر آلودگی های موجود در سیستم هیدرولیکی در صنعت مد نظر همواره ته نشین می شوند، شاید فیلتر برگشت بتواند شما را از شر آن ها خلاص کند. زمانی که سیال هیدرولیک کارش را در مسیر هیدرولیک به پایان برساند، باید مجددا وارد مخزن آن شود. اغلب سیستم های هیدرولیک در بخش بازگشت سیال به مخزن یک فیلتر را درج کرده تا روغن تمیز وارد مخزن شود.

این فیلترها در سیستم هایی برای ته نشین شدن آلودگی ها و در شرایطی که ذرات آن چنان بزرگ نباشند، مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم های دقیق با لقی های بسیار کم و نیز پمپ هایی با بازدهی فراوان، خلاصه ای از کاربردهای این فیلتراسیون هیدرولیک را شامل می شوند.

3- فیلتر هیدرولیک فشار قوی 

از روی نام این فیلتراسیون هم می توان حدس زد که در خطوط اصلی و پرفشار یک سیستم هیدرولیک قابل نصب است. سیستم های پیشرفته این چنینی که از شیرآلات حساس مانند شیر برقی گران قیمت و با دقت بالا استفاده شده است، راه خوبی برای جلوگیری از ورود کوچک ترین آلودگی ها به شمار می روند.

این فیلتر پس از پمپ هیدرولیک و در مسیر ورود سیال به شیر و جم نصب می شود. تحمل فشار بالای این خطوط سبب شده آسیبی در خطوطی با فشار فراوان در سیستم نبیند و به همین دلیل آن را با این نام می شناسند.

قیمت فیلتراسیون هیدرولیک 

با توجه به مطالب گفته شده، اطلاعاتی در مورد انواع این دستگاه ها را به دست آوردید. کارایی ها و قطعات به کار رفته در هر یک از آن ها با هم تفاوت داشته و به همین خاطر تعرفه متفاوتی نیز برایشان در نظر گرفته شده است. برای استعلام قیمت فیلتراسیون هیدرولیک کافیست با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکات مهم جهت نصب و استفاده از فیلتراسیون هیدرولیک

دقت داشته باشید که تعیین حجم سیال عبوری از فیلتر برگشت هیدرولیک و انتخاب سایز مناسب فیلتر برگشت هیدرولیک، بازدهی کارتان را تا حد چشمگیری افزایش می دهد. اندازه و وضعیت فیزیکی آلودگی ها در فیلتر برگشت هیدرولیک نیز اهمیت دارد. در زمان خرید و استفاده هم بد نیست به فشار و افت فشار مجاز در محدوده فیلتر برگشت هیدرولیک دقت کنید.

خرید فیلتراسیون هیدرولیک

در میان منابع و فروشگاه های مختلف ارائه دهنده فیلتراسیون هیدرولیک، خرید این دستگاه از فروشگاه اینترنتی ما مزایای فراوانی دارد. تیم ما به همراه کارشناسانی با تجربه، انواع خدمات را در اختیار مشتریان قرار داده و خوشبختانه همگی از این اتفاق رضایت دارند. پیش از خرید کافیست به بخش فروشگاهی سایتمان سری بزنید تا جزئیات و تصاویر بیشتری را شاهد باشید. تیم ما در تمام مراحل خرید، از سفارش گرفته تا تحویل در مقصد مورد نظر همراه مشتریان خود خواهد بود.

keyboard_arrow_up