جک های تلسکوپی

نتیجه‌ای پیدا نشد.

جک های تلسکوپی هیدرولیک

جک هیدرولیک تلسکوپی نوعی وسیله برای افزایش یا کاهش ارتفاع یا جابجایی اشیا و بارهای سنگین است که شاید تا به حال با آن ها مواجه شده باشید. از آن ها در کارگاه ها، خودروها، صنایع ساختمانی و حتی حمل و نقل استفاده می شود تا اشیا را در ارتفاعات مختلف زیاد یا کم کنند.

کاربردهای این جک ها به همین جا ختم نمی شوند و مردم رضایت فراوانی از این محصول دارند. تجربه نشان می دهد در میان ابزارهای مشابه، جک های تلسکوپی هیدرولیک بیشترین بازدهی ممکن را دارند. اگر می خواهید یکی از این جک ها را برای کسب و کارتان داشته باشید، این مطلب را در خصوص معرفی آن از دست ندهید. در انتها نیز مروری بر قیمت و شیوه خرید آن داریم.

جک تلسکوپی هیدرولیک چیست؟ 

هر کدام از جک های تلسکوپی هیدرولیک از بخش های مختلفی شامل روغن هیدرولیک، پمپ هیدرولیک و سیلندر تشکیل شده اند. سیلندر بخش مهم در این سیستم است و وقتی فشاری به آن اعمال می گردد، روغن درون آن فشرده شده و این موجب حرکت سیلندر به بالا یا پایین می شود. در نتیجه اشیا یا بار مورد نظر شما نیز جابجا خواهد شد. تاثیر استفاده از این دستگاه برای حمل و جابجایی بارهای سنگین زیاد بوده و حتی در مقایسه با سایر جک های موجود در بازار نیز بیشتر است.

استفاده از دستگاه جک هیدرولیک تلسکوپی برای بالا و پایین کردن خودروها در حین تعمیر، جابجایی بارهای سنگین در صنایع ساخت و ساز، حمل و نقل و نیز امور نگهداری وسایل استفاده می شود. قدرت و کارایی بالای این دستگاه اجازه استفاده در مصارف مختلف را به ما داده است. لازم به ذکر است خود این دستگاه ها به لحاظ اندازه و ابعاد، تنوع گسترده ای در بازار دارند. بدیهی است از انواع بزرگ آن برای صنایع بزرگ و مهم تر استفاده می شود.

مزایای استفاده از جک های تلسکوپی هیدرولیک

با وجود این که به برخی مزایای جک های هیدرولیک در بالا اشاره شد، اما بد نیست اطلاعات بیشتری در این باره در این بخش به دست آوریم.

  • قدرت جابجایی بالای جک های تلسکوپی هیدرولیک، شاید نخستین خصوصیتی باشد که کاربران توجه ویژه ای به آن دارند. امکان حمل بارهای سنگین به شکل ایمن و کاملا موثر توسط این دستگاه برای مشتریان فراهم است.

  • پیش تر گفته شد تنظیم ارتفاع یکی از وظایف اصلی جک هیدرولیک است. بالا و پایین کردن سطح بار آن هم با دقت بالا و بدون به وجود آمدن مشکل، وظیفه ای است که از پس هر دستگاهی بر نمی آید و این را باید مدیون جک تلسکوپی باشیم.

  • طراحی این جک ها همان طور که از نامشان پیداست، به شکل تلسکوپ بوده و لوله هایی درون آن قرار دارد. همین شیوه طراحی سبب افزایش قدرت جابجایی آن شده است.

  • باز هم اگر مقایسه ای میان جک های تلسکوپی هیدرولیک با سایر جک های موجود در بازار داشته باشیم، می بینیم استفاده از آن تا چه اندازه آسان و بی دردسر است. به عبارتی، هیچ چیز پیچیده ای در نحوه کنترل این دستگاه دیده نمی شود.

  • در صورت خرید از برند و فروشگاهی معتبر، قیمت جک های تلسکوپی هیدرولیک نیز به صرفه از آب در خواهد آمد.

  • در نهایت بد نیست اشاره ای به ایمنی و پایداری فراوان این جک داشته باشیم. طراحی مناسب و تحمل فشار بالا در هر صنعتی، ایمنی را برای کاربران به اوج رسانده است. در حالی که بسیاری از دستگاه های این چنینی امنیت لازم را برای افراد به وجود نمی آورند، جک تلسکوپی از حوادث ناخواسته جلوگیری کرده و تبدیل به گزینه اصلی فعالان هر صنعت برای خرید شده است.

دستگاه جک هیدرولیک تلسکوپی چه کاربردی دارد؟

این محصول در صنایع مختلفی استفاده شده و صاحبان آن ها از این موضوع خشنود هستند که دلیل آن را باید انعطاف پذیری و تحمل وزن بالا در هر شرایط و مکانی عنوان کرد. از جمله مهم ترین کاربردهای جک های هیدرولیک تلسکوپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این جک ها برای جابجایی مواد و تجهیزات سنگین و نیز تعمیر و نگهداری دستگاه ها در کارگاه ها و کارخانجات کاربرد دارند.

  • برخی اتومبیل ها گاهی به تعمیر نیاز پیدا می کنند و برای بالا یا پایین کردن به منظور تعویض لاستیک یا اقدامات دیگر سراغ جک تلسکوپی می روند.

  • جابجایی، نگه داشتن سازه ها، تخلیه مواد ساختمان و بارگیری های زیادی در صنایع ساختمانی در این روزها توسط جک تلسکوپی انجام پذیر است.

  • بنادر و کشتی ها همواره برای جابجایی بارها و تعمیرات به این دستگاه نیاز پیدا می کنند.

  • حمل و جابجایی مواد و تجهیزات سنگین در معادن مرتبط با صنایع معدنی نیز به این دستگاه وابسته است.

  • این دستگاه به جابجایی بارهای سنگین یا تعمیرات کوچک در منازل کمک می کند و در همین راستا برای کاربردهای خانگی نیز مورد استفاده است.

  • جابجایی و حمل بارهای سنگین در فضاهای کشاورزی، یکی دیگر از کاربردهای جک های تلسکوپی را شامل می شود.

جک هیدرولیک چگونه کار می کند؟ 

بخشی از جک هیدرولیک شامل سطح مقطع به وسعت زیادی است که در واقع جرم جسمی هم روی آن قرار دارد. این بخش به نیروی بیشتری برای فعالیت نیاز دارد. در سوی دیگر سطح مقطع پایین این جک نیز وظیفه انتقال روغن را به عهده داشته و این امر از طریق تلمبه زدن امکان پذیر است. این یعنی با توجه به زور و نیروی ما، نیروی کم به سطح مقطع کمتر و نیروی بیشتر نیز به سطح مقطع بزرگ تر وارد می شود.

دسته جک در این جک ها به عنوان اهرمی از نوع ثانویه شناخته می شود که خاصیت مکانیکی جالبی دارد. افزایش نیروی محرک نیز از این راه صورت می گیرد. در نتیجه نیرویی مفید از این دسته وارد جک هیدرولیک شده و جک نیز چنین نیرویی را بیشتر می کند. این کار سبب برابر شدن خاصیت مکانیکی تمام دستگاه با خاصیت مکانیکی جک می شود.

قیمت جک های تلسکوپی هیدرولیک

بد نیست بدانید این جک ها به لحاظ ابعاد و اندازه، تحمل فشار و برند سازنده انواعی داشته و بنابراین قیمت هر یک با دیگری متفاوت است. پی بردن به این قیمت خصوصا با وضعیت اقتصادی کنونی و نوسانات ارز دشوار شده مردم به دنبال منبعی موثق هستند. برای استعلام قیمت به روز کافیست با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید. تیم ما در هر ساعتی از شبانه روز پاسخگوی سوالات شما در مورد قیمت و سایر موارد است.

خرید جک های تلسکوپی هیدرولیک 

انواع جک هیدرولیک تلسکوپی که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند، در سایت ما دیده می شوند. با مراجعه به بخش فروشگاهی سایت ما، تصاویر و جزئیات بیشتری دستگیرتان می شود تا در نهایت پروسه خرید و استفاده ساده تری را تجربه کنید. تیم ما برای ارسال کالاها در سریع ترین زمان ممکن در تلاش خواهد بود.

keyboard_arrow_up