شیر های فشار شکن

نتیجه‌ای پیدا نشد.

شیرهای فشار شکن هیدرولیک

سیستم هیدرولیکی یا پنوماتیکی متناسب با فرایند یا کاربردی که نیاز داریم، می تواند برای کنترل سیال تحت فشار استفاده گردد. البته بهتر است برای نتیجه بهتر به سراغ شیرهای فشار شکن هیدرولیک برویم. این محصول که به شیر کنترل فشار هیدرولیک نیز معروف است، وظیفه محافظت از پمپ و مدار در مقابل افزایش فشار را به عهده دارد؛ آن هم فشاری که امکان بروز آن به صورت ناخواسته در مدار وجود داشته باشد. 

برای مختل نشدن عملکرد سیستم، به کار بردن شیرهای فشار شکن نیاز است و برای اکثر فرآیندهای صنعتی می توان با هزینه پایین و دقت بالا آن را تهیه کرد. اگر می خواهید پیش از خرید شیرهای فشار شکن هیدرولیک آشنایی بیشتری با آن ها پیدا کنید، این مطلب را از دست ندهید.

شیر کنترل فشار هیدرولیک چیست؟

انرژی هیدرولیکی اغلب توسط یک محرک مانند الکتروموتور سبب گردش پمپ هیدرولیک می شود. این فشار به وجود آمده توسط پمپ هیدرولیک به تحمل چنین انرژی پرداخته و در صورت بروز اختلالات در سیستم، پمپ و سایر اجزا دچار آسیب های جدی خواهند شد؛ بنابراین باید به هر نحوی ایمنی سیستم هیدرولیکی را به وجود آوریم. در میان روش های گوناگون برای انجام این کار، شیرهای فشار شکن هیدرولیک بهترین گزینه هستند. 

به وسیله این شیرها می توان فشار سیستم را مشخص کرد. محدودسازی و کاهش دادن این فشار نیز از دیگر وظایف محصول به شمار می رود. خود این شیرها دسته های مختلفی را شامل شده که ردیوسینگ ها، آنلودرها، رلیف ولوها و کانتر بالانس ها از پرکاربردترین ها در بازار هستند. 

معمولا تقاضا برای تهیه این دسته از فشار شکن ها بیشتر از محصولات دیگر است که مانند شیرهای کنترل جریان با روش های نصب سر راهی، بلوکی یا زیرشیری در اختیارمان قرار می گیرد. در گذشته کشورهای ایتالیا، آلمان و چین در ساخت فشارشکن هیدرولیک پیشتاز بودند، اما امروزه ایرانی ها نیز نبوغ خود را در این حوزه نشان داده اند. 

شیرهای فشار شکن هیدرولیک چگونه کار می کنند؟ 

این شیرها فشار بالا، متغیر و قوی وارد شونده را به فشاری پایین و ثابت تبدیل می کنند. در صورتی که از آبی در شبکه استفاده نشود، شیر فشار شکن به شکل خودکار جریان را قطع می کند. استفاده از این محصولات موجب راحتی در بهره برداری از شبکه ها و خطوط انتقال، از بین رفتن هزینه های بالای خرید زمین و تولید مخازن فشارشکن می شود. ضمنا کم شدن فشارهای ناخواسته موجود در شبکه ها و خطوط انتقال به مقدار چشمگیری از تلف شدن آب جلوگیری می کند. 

وارد شدن اجسام خارجی در سیستم بخار مرطوب موجود در این دستگاه ها سبب خرابی فشار شکن ها می شود. این در حالی است که استفاده از فیلتر و صافی ها به شکل دوره ای و طبق برنامه زمانی در این سیستم، دوام آن را در دراز مدت افزایش می دهد. 

فراموش نکنید چنین محصولاتی نیز باید هر چند وقت یک بار سرویس شده و مشکلاتشان برطرف شوند. اگر تجهیزات نصب شده در خروجی شیرها به هر دلیلی توانایی لازم برای حمل و تحمل فشار ورودی را نداشته باشند، باید از شیرهای اطمینان استفاده کرد تا میزان مشکلات و چالش ها به حداقل برسد. 

انواع شیرهای فشار شکن هیدرولیک

خوب است بدانید خود این شیرها انواعی در بازار دارند که افراد باید با توجه به نیاز خود در آن صنعت نسبت به انتخاب اقدام نمایند. در ادامه با دو تا از مهم ترین شیرها آشنا می شوید:

1- شیر کاهش دهنده فشار با عملکرد مستقیم

شیرهای کاهنده فشار در عین سادگی، عملکرد فوق العاده ای دارند. این شیرها نیروی وارد شده به سمت پایین خود را در جهت عکس ادامه داده و این را مدیون فشار بخار خارج شده در بخش زیرین دیافراگم فنر آن هستیم. در واقع با برآیند دو نیرو سر و کار داریم که یکی از آن ها از راه شیر اصلی به بالا وارد می شود. 

همین باعث تعیین موقعیت دقیق شیر اصلی شده و کاهش فشار را به دنبال دارد. قدرت این فنر را می توان براساس پیچی که روی فشار شکن قرار دارد تنظیم کرد. محاسبه میزان کاهش فشار به واسطه این پیچ و نیز فشارسنج های مستقر در خط بخار میسر خواهد بود. 

2- شیر کاهش دهنده فشار از نوع پایلوت دار

این شیر در زمانی که کنترل دقیق فشار یا مقدار عبور بخار زیاد باشد، کاربردهای گسترده ای از خود نشان می دهد. اجزای این محصول را فنر تنظیم، دیافراگم کمکی، شیر اصلی، دیافراگم اصلی و شیر هدایتگر شامل می شود.

مزایا و معایب شیرهای فشارشکن هیدرولیک

مشابه با هر دستگاهی که مزایا و معایب خاص خود را دارند، شیر فشارشکن نیز با نقاط ضعف و قدرت مختلفی همراه است. البته تفاوت این است که مزایای این دستگاه نسبت به ایرادات آن بسیار بیشتر بوده و از این رو تقاضای آن برای خرید توسط مشتریان بسیار زیاد است. این شما و این هم چند تا از ویژگی های مثبت شیر فشارشکن:

  • با نگاهی به انواع شیرهای فشارشکن گفته شده متوجه طراحی ساده و کم هزینه آن می شویم. طراحی این دستگاه به حدی ساده است که تمام افراد با هر سطح از دانشی به راحتی قادر به استفاده از آن هستند.
  • علاوه بر این، نگهداری شیرهای فشارشکن هیدرولیک، افراد را دچار چالش نکرده و این هزینه های تعمیر را در دراز مدت کاهش می دهد. 
  • میزان نشتی خارجی این دستگاه به نسبت دستگاه های مشابه دیگر بسیار کمتر است. 
  • به منظور بارگذاری در شیر به هیچ نیروی خارجی نیاز نیست. 
  • از شیرهای فشارشکن هیدرولیک می توان برای انواع گازها و مایعات استفاده کرد. 
  • حذف منبع اصطکاک به دلیل نبود بسته بندی و نشتی خارجی به راحتی صورت می گیرد.
  • قیمت شیرهای فشارشکن هیدرولیک با توجه به کارایی فوق العاده آن ها واقعا به صرفه است.  

در کنار مزایا، بد نیست به معایب این شیرها نیز توجه کرد. تمیز بودن این دستگاه برای استفاده الزامی است. برخی رگولاتورهای موجود در این دستگاه ها نیز صداهایی از خود تولید کرده و این شاید برای عده ای کلافه کننده باشد. همان طور که گفته شد، معایب این محصولات چندان زیاد نیست و می توان از آن ها چشم پوشی کرد. 

قیمت شیرهای فشارشکن هیدرولیک

از این شیرها برای صنایع خودروسازی، نفت و گاز، کشاورزی، هوافضا و دریایی استفاده می شود و شما نیز می توانید آن ها را با قیمت های مناسب تهیه کنید. البته فراموش نکنید این محصولات بهتر است با قیمت بازار خریداری شوند. معمولا شیرهایی با قیمت بسیار پایین تقلبی بوده و کیفیت لازم را در دراز مدت ندارند. برای استعلام قیمت به روز فشارشکن ها می توانید با تیم ما در تماس باشید. 

خرید شیرهای فشارشکن هیدرولیک با بهترین کیفیت

برای خرید شیرهای فشارشکن هیدرولیک کافی است به سایت فروشگاهی ما سری زده و اطلاعات بیشتری در خصوص هر یک از مدل ها به دست آورید. بعد از اتمام مراحل سفارش و پرداخت، همکاران ما محصول را در سریع ترین زمان ممکن به دستتان خواهند رساند. 

keyboard_arrow_up