گیج فشار

گیج فشار

گیج‌ فشار که دستگاهی است که فشار گاز و مایع را اندازه‌گیری می‌ کند و از جمله ابزارهای پرکاربرد در هر تأسیسات صنعتی است. گیج های فشار برای نظارت و کنترل فشار استفاده می شوند. بدون فشار سنج، سیستم های پردازش صنعتی هم غیرقابل پیش بینی و هم غیرقابل اعتماد خواهند بود. 

گیج های فشار توسط متخصصان صنعت برای عیب یابی ماشین های قدرت سیال که برای کار در محدوده فشار تنظیم شده طراحی شده اند، به کار می روند. 

با این دستگاه های فشار می توان نشتی ها و تغییرات فشار ناخواسته را فوراً کنترل و برطرف کرد. گیج فشار روشی است برای اندازه گیری شدت سیال، گاز، آب یا بخار در یک ماشین تحت فشار برای اطمینان از عدم وجود نشتی یا تغییر فشار است که بر عملکرد سیستم تأثیر می گذارد. 

برای اطلاعات بیشتر درخصوص گیج فشار ما را همراهی کنید.

انواع گیج فشار

تغییرات در فشار سنج ها بستگی به محل استفاده از گیج دارد. این دستگاه با اندازه ها، سبک ها و مواد مختلف با کاربردهای خاص طراحی شده اند. روش‌ های مختلفی از جمله بر اساس کاربرد، رسانه و روش مورد استفاده برای اندازه‌گیری فشار برای دسته ‌بندی و تعریف فشارسنج‌ ها وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

گیج فشار بوردون تیوب

گیج فشار بوردون تیوب یک لوله الاستیک دارد که از یک طرف آن به یک سوکت لحیم یا جوش داده شده است. تغییر در فشار در انحراف در لوله نقش دارد. این متناسب با فشار اعمال شده و با اشاره گر به چرخ دنده چرخشی فرستاده می شود. 

اصل کار گیج فشار بوردون این است که یک لوله منحنی هنگام اعمال فشار صاف می شود. این با شماره گیری یا بازخوانی دیجیتال نشان داده می شود. گیج های فشار لوله بوردون برای اندازه گیری فشار تا 1000 بار و تا 1- بار گاز، بخار یا سیالات استفاده می شود. 

آنها دقتی بین 0.1 ± و 2.5 ± انحراف در مقیاس کامل دارند و از برنج، فولاد ضد زنگ یا مونل، یک آلیاژ نیکل ساخته شده اند.

گیج فشار کپسولی

گیج فشار کپسولی دو دیافراگم نازک موجدار متحدالمرکز دارد که در اطراف محیط خود محکم به هم بسته شده اند. یکی از دیافراگم ها دارای سوراخی در مرکز است که اجازه ورود محیط را می دهد. هنگامی که فشار وارد می شود، دیافراگم ها منبسط یا منقبض می شوند. 

این تغییر شکل باعث ایجاد حرکت چرخشی می شود که روی صفحه گیج ظاهر می شود. گیج فشار کپسولی برای اندازه گیری مواد با فشار تا 600 میلی بار با دقت 1.6 ± درصد استفاده می شود و منحصراً برای اندازه گیری فشار گازها استفاده می شود.

گیج فشار دیافراگمی

گیج فشار دیافراگمی الاستیک است و با اعمال فشار جابجا می شود. این نوع گیج فشار بر اساس همان اصل فشار سنج بوردون عمل می کند، اما فشار را با استفاده از دیافراگم به جای لوله انعطاف پذیر اندازه گیری می کند. 

دیافراگم که بین دو فلنج قرار می گیرد برای تعیین اختلاف فشار اعمال شده و فشار مرجع استفاده می شود. این می تواند فشار 40 بار تا -1 بار گاز، بخار و سیالات را اندازه گیری کند. کاربرد اصلی گیج فشار دیافراگمی برای اندازه گیری فشار سطح پایین است.

خرید گیج فشار 

گیج های فشار به طور گسترده توسط چندین صنعت برای نظارت و کالیبره کردن عملکردها و کاربردهای فشار استفاده می شوند. در اکثر موارد، آنها طراحی، پیکربندی و تولید می شوند تا دقیقاً نیازهای خاص یک صنعت را برآورده کنند و همچنین داده های دقیق را ارائه دهند.

صرف نظر از استفاده گسترده از فشارسنج ها، مهم است که هنگام تصمیم گیری برای نصب آن، همه عوامل مربوط به فشار سنج را به دقت در نظر بگیرید. انتخاب و خرید گیج مناسب برای اندازه گیری دقیق نیازهای فرآیند می تواند به جلوگیری از بسیاری از مشکلات مرتبط با خرابی گیج فشار کمک کند.

البته برای خرید بهتر و انتخاب بهترین نوع گیج فشار می توانید تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید. تعیین دقت مورد نیاز به عملکرد گیج فشار بستگی دارد. عملکرد گیج فشار از آزمایش ساده تا نظارت بر فرآیندهای پیچیده صنعتی را شامل می شود.

عوامل محیطی نقش مهمی در هر دستگاه نظارت، کالیبراسیون یا جمع آوری داده ایفا می کنند. علاوه بر نوع محیط مورد بررسی، عوامل محیطی شامل دما، ذرات معلق در محیط و اتمسفر، تراکم و رطوبت است. هنگام انتخاب اتصال، مهم است که فشار فرآیند، اندازه و وزن گیج، فضا و یکپارچگی نشتی را در نظر بگیرید. 

قیمت گیج فشار

قیمت فشار سنج بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد. یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت گیج فشار، کیفیت و دقت آن است. گیج هایی با دقت بالاتر و عملکرد بهتر معمولاً گران تر هستند. استفاده از مواد مرغوب و روش ‌های ساخت پیشرفته می‌تواند منجر به هزینه زیادی شود. 

تغییر در تقاضا و پویایی بازار می تواند تأثیر مستقیمی بر قیمت گیج های فشار داشته باشد. تغییرات ظریف در بازار و همچنین تغییرات نرخ ارز و رویدادهای جهانی می تواند مستقیماً بر فشار قیمت تأثیر بگذارد. عوامل مختلفی مانند تحریم ها، تغییرات سیاسی و اقتصادی در هر کشور نیز می تواند بر قیمت تاثیرگذار باشد.

برای دستیابی به اطلاعات دقیق در مورد قیمت گیج‌ فشار، بهتر است به تولیدکنندگان معتبر مراجعه کنید یا با فروشندگان محصولات مرتبط تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

فروش گیج فشار

فروش گیج فشار فرآیندی مهم در بسیاری از صنایع است و نیاز به دانش فنی و مهارت های بازاریابی قوی دارد. در این صنایع از فشارسنج ها به عنوان ابزاری برای اندازه گیری و کنترل فشار استفاده می شود و مهارت های فنی و دانش بازار برای فروشندگان آن ضروری است.

شناخت دقیق از بازار، نیازهای مشتریان و رقبا امری اساسی است. تحلیل بازار می‌تواند در تعیین استراتژی‌های فروش مؤثر کمک کند. تعیین گروه‌ های مخاطبانی که نیاز به گیج فشار دارند، به افزایش فروش کمک می‌کند. 

در نهایت، گیج‌ های فشار به عنوان ابزارهای حیاتی در صنایع مختلف، نقش بسیار مهم دارند. اندازه ‌گیری و کنترل فشار، از جمله عوامل اساسی در پیشرفت و کیفیت محصولات است. شناخت عوامل تأثیرگذار بر قیمت و کیفیت گیج فشار، می‌تواند به بهبود استفاده و انتخاب مناسب ‌ترین گزینه برای نیازهای هر صنعت کمک کند. 

استفاده از روش ‌های تبلیغاتی مناسب و بازاریابی هوشمند برای جلب توجه مخاطبان و اطمینان از کیفیت گیج فشار از اهمیت بالایی برخوردار است. ارائه محصولات با کیفیت و خدمات پس از فروش قوی، باعث ایجاد اعتماد مشتریان و تکرار خرید می‌شود. البته شما علاقه مندان عزیز برای خریدگیچ فشار می توانید برای اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را برای خریدی مطمئن به شما ارائه دهیم.

keyboard_arrow_up