لول ترانسمیتر اختلاف فشاری

لول ترانسمیتر اختلاف فشاری

اندازه گیری انواع سطح مخازن از جمله روباز و روبسته روش های مختلفی دارد. افراد از دیرباز برای این منظور در صنایع از ابزارهای گوناگونی بهره برده اند و ترانسمیتر اختلاف فشاری یکی از آن هاست. انتخاب گیج دما از جمله اقداماتی است که آن ها باید انجام دهند. در واقع با این وسیله چند کاربرده می توان کارهای متنوعی را انجام داد. 

ترانسمیتر اختلاف فشاری خود با انواع مختلفش، محبوبیت فراوانی در بازار به دست آورده و وقتش رسیده است شما نیز با مزایا و ویژگی های آن آشنایی پیدا کنید. 

ترانسمیتر اختلاف فشار چیست؟ 

در انتخاب گیج دما باید دقت زیادی به خرج داد. کسب اطلاعات در مورد دستگاه ترانسمیتر اختلاف فشار، مشتریان را تا حد زیادی به خواسته خود می رساند. با استفاده از این دستگاه، اندازه گیری سطح به صورت پیوسته امکان پذیر است. اختلاف فشار بخش های حاوی سیال و بدون سیال در این روش اندازه گرفته شده و میزان سطح سیال بر مبنای آن تعیین می گردد. 

C:\Users\MATIN\Desktop\1.jpg

البته این ساز و کار برای اندازه گیری سطوح روباز تفاوت هایی دارد و باید اختلاف فشار بین انتهای مخزن و اتمسفر اندازه گیری شود. اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم، دیگر نیازی به ایجاد سوراخ در بالای مخزن و همچنین اتصالش به ورودی فشار پایین ترانسمیتر نیست؛ زیرا این ورودی در حالت عادی خود دارای فشار اتمسفر است که متخصصان از آن کمک می گیرند. تنها اتصال ورودی فشار بالا به قسمت پایین مخزن کفایت می کند. بالا آمدن سطح سیال در ایت مخازن، موجب افزایش فشار گاز در بالای مخزن شده و دیگر با فشار اتمسفر برابر نخواهد بود. 

C:\Users\MATIN\Desktop\2.jpg

پس فعالان این حوزه نیاز به اتصال ووردی فشار پایین و فشار بالای ترانسمیتر اختلاف فشار را به ترتیب به قسمت های بالا و پایین مخزن دارند. در مجموع اختلاف فشار در این حالت با سطح مخزن تناسب دارد. انتخاب گیج دما، توجه به این نکات را نیاز دارد و این خلاصه ای از عملکرد ترانسمیتر اختلاف فشاری بود. ورودی های فشار بالا در این حالت وت لگ و ورودی های فشار پایین نیز اصطلاحا درای لگ نامیده می شوند. نقطه اندازه گیری پایین مخزن هم تپینگ فشار بالا نام گذاری شده است. 

نحوه نصب ترانسمیتر اختلاف فشار 

دو شیر جدا کننده از سوی این دستگاه باید به مخزن متصل شوند و این اولین قدم برای نصب دستگاه است. برخی مواقع به منظور جلوگیری از تماس مستقیم با سیال و ترانسمیتر باید از دیافراگم سیل استفاده شود. این از جمله امکانات جذاب موجود در ترانسمیتر اختلاف فشار است که امکان استفاده در محیط های گوناگون را به استفاده کنندگانش می دهد. البته این نوع اتصال بیشتر برای مواردی است که سیال داخل مخزن ویسکوزیته یا همان گرانروی بالایی دارد. در غیر این صورت، پیاده سازی روش ساده نیز کاربران را به هدفشان می رساند. 

C:\Users\MATIN\Desktop\3.jpg

ورودی های فشار بالا باید با نقطه اتصال خود با مخزن در یک سطح قرار داشته باشند. اگر این چنین نبود، باید اختلاف ارتفاع را در کالیبراسیون لحاظ کنید. به منظور جلوگیری از ایجاد ستون مایع در این شرایط باید از مایعی مرجع در ورودی های فشار بالا بهره گرفت که کار اندازه گیری را به طور کلی برایمان ساده تر می کنند. 

اگر ذرات بخاری در محیط وجود داشته باشد، باید استراتژی های دیگری را در پیش گرفت. ایجاد ستون مایع از مشکلاتی است که کاربران زیادی دارند، اما ترانسمیتر اختلاف فشار مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده است و این را باید مدیون فناوری های به کار رفته در محصول باشیم؛ البته به شرطی که انتخاب گیج دما را به شیوه ای درست انجام داده باشیم. استفاده از یک دیگچه میعان یا یک مایع مرجع در این ورودی، نیازهای آن صنایع را برای اندازه گیری برطرف می کند. 

کالیبراسیون ترانسمیتر اختلاف فشار چیست؟ 

فراموش نکنید تناسب در اختلاف فشار موجود در ترانسمیتر متناسب با ارتفاع سطح سیال در مخزن به صورت خطی در نظر گرفته می شود. با روش اختلاف فشار و در نظر گرفتن این نکته، دو نوع کالیبراسیون را می توان برای هر محیطی نصب کرد که در ادامه به شرح هر یک از آن ها می پردازیم:

نصب ترانسمیتر اختلاف فشاری در قسمت های بالایی و پایینی نقطه تپینگ فشار بالا

سیال دارای ارتفاع در این حالت داخل وت لگ قرار دارد و این ارتفاع باید در محاسبات فشار سیال در نظر گرفته شده، و از فشار اصلی مخزن به آن اضافه شود. در حالت نصب، احتمال ایجاد حباب در بالای نقطه تپینگ فشار بالا وجود دارد و همچنین پیش بینی ایجاد ستون مایع را هم می کنند. همین قضیه، ایجاد خطا در محاسبات را در پی دارد. 

نصب ترانسمیتر اختلاف فشاری، هم سطح با نقطه تپینگ فشار بالا

این مورد که با قبلی تفاوت هایی دارد، به خاطر وجود سیال داخل مخزن و حداکثر ارتفاع سطح به کار می رود و از آن به عنوان بهترین نوع نصب یاد می کنند. دلیلش هم این است که حداقل ارتفاع در همان نقطه اتصال واقع شده و این خطای اندازه گیری را به حداقل حالت خود خواهد رساند. البته چنین نصبی به عواملی مانند محیط، انتخاب گیج دما، نوع دستگاه و شرایط دیگر بستگی دارد. 

مزایای استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشاری

بهره برداری از ترانسمیتر اختلاف فشاری مزایای فراوانی را برای استفاده کنندگان به همراه دارد. جدا از مزایای گفته شده، موارد دیگری وجود دارند که عبارتند از: 

  • نصب این دستگاه روی مخازن بسیار راحت بوده و مراحل آن چالشی را برای کاربران به وجود نمی آورد. این نصب می تواند به وسیله شیری جدا کننده روی مخازن انجام شده تا برای تعمیرات و نگهداری نیز آن چنان دشوار نباشد. 
  • خرید ترانسمیتر اختلاف فشاری نسبت به دستگاه های مشابه بسیار مقرون به صرفه است. 
  • نسبت به انعطاف پذیری بدنه دستگاه، مقاومت فراوانی در آن دیده می شود و تا سال ها قادر به استفاده از آن برای هر گونه محیطی هستید. 

کلام پایانی؛ خرید ترانسمیتر اختلاف فشار

این مطلب در مورد ویژگی ها و شیوه نصب ترانسمیتر اختلاف فشار و نیز انتخاب گیج دما بود که امیدواریم از آن استفاده کرده باشید. خرید این ترانسمیترها اصلا دشوار نیست و حتی می توان به صورت اینترنتی برای سفارش آن اقدام کرد. تنها لازم است به بخش فروشگاهی سایت ما مراجعه کرده و جزئیات و تصاویر بیشتر را مشاهده کنید. انواعی از این ترانسمیترها برای صنایع، کاربردها و نیز برندهای گوناگون درج شده است که بعد از سفارش، این تیم آن را به سرعت درب منزل یا محل کارتان ارسال خواهد کرد. 

کاربران زیادی سوالاتی در خصوص قیمت های این محصولات داشتند. با توجه به بازه مقاومت و پشتیبانی و همچنین برند تولید کننده، قیمت ترانسمیتر نیز متغیر است، اما آن ها را در این فروشگاه با تعرفه های به صرفه دریافت خواهید کرد. برای استعلام قیمت کافیست با شماره تلفن های قرار داده شده تماس گرفته و همچنین کاتالوگ ترانسمیتر اختلاف فشاری را مطالعه نمایید. 

keyboard_arrow_up