شلنگ پنوماتیک پلی آمید

نتیجه‌ای پیدا نشد.


شیلنگ پنوماتیک پلی آمید


در صنایع مایعات و گازها از تجهیزات حرفه‌ای و پیشرفته زیادی استفاده می‌شود که یکی از کارآمدترین این تجهیزات شیلنگ پنوماتیک پلی آمید است که به نام‌های دیگری همانند شیلنگ مه پاش پلی آمید و شیلنگ ناجین پلی آمید نیز خوانده می‌شود. همان‌طور که از نام این شیلنگ مشخص است، جنس اصلی تشکیل‌دهنده آن پلی آمید یا همان پلیمر مصنوعی خواهد بود که کیفیت ساختار و طول عمر آن را افزایش می‌دهد. در بیشتر موارد از این شیلنگ‌ها برای جابه جا کردن مایعات مختلف همانند آب استفاده می‌شود. از آنجایی که این مدل از شیلنگ‌‎های پلی آمید توانایی زیادی در تحمل فشار دارند، متخصصان حرفه‌ای از آنها در صنایع مختلفی استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید، شیلنگ‌های پنوماتیک در سایزها و رنگ‌های مختلفی تهیه، تولید و به بازار عرضه می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این شیلنگ‌ها می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید. 


معرفی شیلنگ پنوماتیک پلی آمید 


شیلنگ‌های ناجین یا مه پاش پلی آمید از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار هستند و در صنایع مربوط به مواد نفتی و حلال‌ها کاربرد خوبی خواهند داشت. در واقع می‌توان گفت مقاومت بالای شیلنگ پنوماتیک پلی آمید باعث شده از این شیلنگ در صنایع مختلفی استفاده شود. 


این شیلنگ‌های پلی آمید در مقایسه با شیلنگ‌های پلی اورتان سفت هستند، به همین دلیل نها را جزء شیلنگ‌های پنوماتیک خشک در نظر می‌گیرند. در بخش قبلی نیز گفتیم که از این شیلنگ‌ها برای جابجا کردن موادی همانند آب، سوخت‌های مایع، روغن و حتی هوا استفاده می‌شود. 


متخصصان در ساخت و تولید این شیلنگ‌ها از پلی آمید یا نایلون پلیمر مصنوعی استفاده می‌کنند. در بازار مورد نظر این مدل از شیلنگ‌ها را به نام‌های مختلفی می‌توانید تهیه کنید که برخی از این اسامی را در زیر نام می‌بریم: شیلنگ ناجین 


شیلنگ خشک 


شیلنگ پنوماتیک نایلونی 


در نظر داشته باشید، به طور معمول از این شیلنگ‌های کاربردی برای جابه جا کردن مایعات و گازهای صنعتی استفاده می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد این شیلنگ باعث شده در انواع صنایع به این شیلنگ توجه شود و خریداران یا طرفداران زیادی داشته باشد. 


ویژگی‌های منحصر به فرد شیلنگ پنوماتیک پلی آمید 


شیلنگ پنوماتیک پلی آمید از کارایی زیادی برخوردار است و در صنایع مختلفی استفاده می‌شود؛ زیرا ویژگی‌های بی‌نظیری دارد که در انواع صنایع می‌توان از آن استفاده کرد. برخی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این شیلنگ کارآمد را در ادامه به طور خلاصه نام می‌بریم: توانایی تحمل فشار بالا 


عدم تاثیرپذیری از مواد شیمیایی 


مقاومت بالا در برابر دما 


انعطاف‌پذیری بالا در برابر انواع دماها 


مقاومت شیمیایی بالا در برابر انواع سوخت‌ها، هیدروکربن‌ها و روغن‌ها 


مقاومت بالا در برابر اشتعال و حرارت 


مقاومت بالا در برابر فشار و سایش 


دارای عمر طولانی و مفید 


استحکام کششی بالا 


قابلیت ضد ارتعاش بودن 


چند نوع شیلنگ پنوماتیک پلی آمید داریم؟ 


با مشاهده کاتالوگ شیلنگ پنوماتیک پلی آمید می‌توانید متوجه شوید که انواع مختلفی از این نوع شیلنگ‌ها در بازار وجود دارند و قابل خریداری هستند. در بیشتر مراکز فروش این شیلنگ‌ها، شما می‌توانید 4 مدل از شیلنگ‌های پلی آمید نام برده شده در زیر را بیابید: PA 10


PA 12


PA11


PA 6


رایج‌ترین شیلنگ‌های پلی آمید در بازار، نوع 11 و 12 آن است که از مقاومت حرارتی بالایی برخوردار نیستند. به زبان ساده با اینکه این مدل از شیلنگ‌های پلی آمید توانایی زیادی در برابر بالاترین دما ندارند، کارایی آنها در صنایع مختلف بسیار زیاد است. 


در ضمن طول عمر بالای این شیلنگ‌ها باعث شده تا متخصصان از این لوازم در صنایع مختلفی استفاده کنند. شیلنگ‌های پنوماتیک از نظر عملکرد ثابت هستند و برای تولید قطعاتی به کار می‌روند که کاربردهای امنیتی دارند تا ماندگاری آنها باید بالا باشد. 


علاوه بر انواع شیلنگ‌های پلی آمیدی که نام بردیم،مدل دیگری از پلی آمیدها نیز در بازار وجود هستند که به آنها پلی آمید شفاف می‌گویند. این مدل از پلی آمیدها در طرح‌های مختلفی تهیه و تولید شده‌اند و انعطاف‌پذیری خوبی به همراه دارند. 


به طور کلی رایج‌ترین نوع شیلنگ‌های پلی آمید مدل 12 آن است که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. ناگفته نماند مدل PA 6 نیز در سراسر دنیا کاربرد زیادی دارد؛ زیرا نیمی از آن بلورین است و در برابر سایش مقاومت خوبی دارد. در ضمن انعطاف این مدل از شیلنگ‌های پنوماتیک نیز قابل قبول است. براساس آزمایش‌هایی که انجام شده است، می‌توان گفت شیلنگ‌های پلی آمید 6 حرارتی معادل دمای 310 درجه را تحمیل می‌کنند. 


از شیلنگ پنوماتیک پلی آمید کجا استفاده می‌شود؟ 


در بخش‌های قبلی توضیح دادیم که از شیلنگ‌های پنوماتیک پلی آمید در صنایع مختلف و برای حرکت دادن انواع مایعات استفاده می‌شود. مقاومت بالای این شیلنگ‌ها در برابر هر نوع فشار و عدم تاثیرپذیری آنها در برابر مواد شیمیایی باعث شده تا متخصصان از این شیلنگ‌ها در صنایع مختلف استفاده کنند.


عمر  طولانی و منعطف بودن این شیلنگ‌ها آنها را به گزینه خوبی برای انتقال انواع مایعات تبدیل کرده است. در ادامه بیشتر کاربردهای شیلنگ پنوماتیک پلی آمید را به طور خلاصه ذکر می‌کنیم: انتقال مواد شیمیایی 


جابه جایی آب 


انتقال روغن 


جابه جایی هوا 


در جرثقیل 


در کامیون 


قابل استفاده در سازه‌های رباتیک 


ترمز هوا خودرو 


کاربرد در صنایع پنوماتیک 


ویژگی‌های منحصر به فرد این شیلنگ‌ها باعث شده تا متخصصان از شیلنگ‌های پنوماتیک برای انتقال هوا در صنایع مختلف استفاده کنند. خبر خوب اینکه این شیلنگ‌های پلی آمید در انواع سایزها و ضخامت‌ها تهیه و تولید می‌شوند و کارایی دارند. 


قیمت شیلنگ پنوماتیک پلی آمید


با توجه به اینکه این شیلنگ‌ها در سایز، طرح، رنگ و ضخامت مختلفی تهیه و تولید می‌شوند، نمی‌توان قیمت دقیقی برای آنها ذکر کرد. در واقع شما براساس نیاز و هدف خود باید بهترین مدل شیلنگ پنوماتیک پلی آمید را انتخاب کنید و از متخصصان حرفه‌ای حاضر در این زمینه قیمت بگیرید. 


برخی از فروشگاه‌های به صورت آنلاین نیز می‌توانند این محصول با کیفیت و پرکاربرد را در اختیار شما قرار دهند. سعی کنید قبل از تکمیل خرید خود از متخصصان و فروشندگان شیلنگ‌های پلی آمید مشاوره بگیرید و در نهایت بهترین نوع این شیلنگ‌ها را بخرید. 


خرید شیلنگ پنوماتیک پلی آمید


به هنگام خرید این مدل از شیلنگ‌های پلی آمید باید به عوامل مختلفی توجه کنید. برای مثال میزان تحمل فشار این شیلنگ‌ها را در نظر بگیرید، سایز آنها را مورد بررسی قرار دهید و به قیمت آنها نگاهی بیندازید. 


برخی از فروشگاه‌های آنلاین لیستی از شیلنگ‌های موجود را به همراه قیمت آنها در اختیار شما قرار می‌دهند تا روند خرید شیلنگ پنوماتیک پلی آمید تسهیل یابد. 


سخن آخر 


در این راهنما سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد شیلنگ‌های پلی آمید، انواع آنها، قیمت، کارایی و ویژگی‌های منحصربه فردشان در اختیار شما قرار دهیم تا راحت‌تر بتوانید شیلنگ مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید. 

keyboard_arrow_up