شیلنگ هیدرولیک

نتیجه‌ای پیدا نشد.

شیلنگ هیدرولیک

سیستم هیدرولیک در هر صنعتی به اجزای مختلفی برای کارکرد بهتر نیاز دارد و شیلنگ هیدرولیک یکی از آن هاست. از این شیلنگ بیشتر برای محیط های تجاری و صنعتی استفاده می شود و به صورت خاص برای سوپاپ ها، محرک ها و ابزارهای آن طراحی شده است. انعطاف پذیری این شیلنگ از ویژگی های بارز آن است که آن را از محصولات هم رده متمایز می کند. اگر به دنبال خرید شیلنگ هیدرولیک هستید، بد نیست ابتدا اطلاعاتی در موردش به دست آورید. همه چیز در مورد این محصول را در این جا بخوانید.

شیلنگ هیدرولیک چیست؟

تعریف این شیلنگ ها تا حد زیادی در بالا ارائه شد، اما باید گفت به خاطر تحمل بالای فشار توسط سیستم های هیدرولیکی، این محصولات معمولا با چندین لایه تقویت کننده ساخته می شوند. استحکام و دوامی که این لایه ها به شیلنگ می دهند، در نوع خود مثال زدنی هستند که لوله داخلی، لایه تقویت شده و لایه بیرونی را شامل می شوند.

لوله داخلی به صورت مستقیم با مایع هیدرولیک در ارتباط بوده و سازگاری زیادی هم با آن دارد تا ساختارش به مرور زمان دچار تغییر نشود. در زمان انتخاب شیلنگ اگر نیاز به انتقال روغن یا مواد شیمیایی خاصی داشته باشید، باید توجه کنید که غلظت و ساختار این مواد با لایه داخلی شیلنگ سازگاری داشته باشد.

در سوی دیگر لایه میانی را داریم که به عنوان لایه مسلح هم شناخته می شود و چندین لایه دیگر را هم در خود جای داده است. این لایه موجب تحمل فشار بالا در داخل شیلنگ می شود. لایه بیرونی هم که خارجی ترین لایه شیلنگ هیدرولیک است، کار محافظت از آن در مقابل عوامل خارجی را به عهده دارد. تمام این مشخصات در کاتالوگ شیلنگ هیدرولیک نیز درج شده است.

شیلنگ هیدرولیک چه ویژگی هایی دارد؟ 

در زمان خرید شیلنگ هیدرولیک باید عوامل گوناگونی نظیر ابعاد، مشخصات، نوع ساخت و عملکرد آن ها را در نظر داشت. ابعاد شیلنگ نیز قطر داخلی، خارجی و حداقل شعاع خمش آن را شامل می شود. اندازه شیلنگ ها را باید با قطر داخلی و خارجی آن ها سنجید که قطر داخلی بیشتر به آستر یا همان داخل شیلنگ مربوط است. قطر بیرونی نیز اغلب به صورت راه راه نمایان است.

انواع شیلنگ هیدرولیک 

اگر قصد خرید شیلنگ هیدرولیک را داشته باشید، می بینید این محصولات آن قدر تنوع دارند که گاهی باعث سردرگمی شما می شود. در این مطلب ویژگی های هر یک از آن ها را شرح می دهیم تا تصمیم گیری برایتان ساده تر شود.

1- شیلنگ بافته شده

این شیلنگ از نوع فشار قوی بوده و برای تامین انرژی در امور صنعتی و عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. دو یا سه عدد سیم فولادی در ساختار شیلنگ های بافته شده به کار رفته که بیشتر برای انتقال سیالات نفتی یا آب است. از این محصول بیشتر در بازه دمایی منفی 40 درجه تا 100 درجه سانتی گراد استفاده می شود.

گفتنی است برخی شینگ های بافته شده از جنس استنلس استیل ساخته می شوند که وزن سنگینی هم دارند. سیم فولادی ضد زنگ تک یا دوتایی در آن ها به کار رفته و اغلب با کاربردهای تهاجمی خود همچون انتقال مواد شیمیایی، کاربران را شگفت زده می کنند. مقاومت این محصولات در اوج حرارت و فشار مثال زدنی است.

2- شیلنگ مارپیچ

شیلنگ های مارپیچ بخش دیگری از این محصولات را شامل می شوند که انعطاف پذیری فراوانی دارند. ساختار داخلی این محصول، آن را برای فشارهای بالا منعطف کرده است و برای انتقال روغن های معدنی و هیدرولیک یا امولسیون های آب و روغن به کار می رود. ساخت و سازها، عمران، معادن، کشاورزی و نفت از جمله صنایعی هستند که امروزه استفاده های فراوانی از شیلنگ هیدرولیک مارپیچ دارند.

3- شیلنگ استیم

این شیلنگ ها که با نام شیلنگ بخار هم شناخته شده، به منظور انتقال بخار به بهترین شکل به کار می رود. به خاطر حرارت بالا در برخی صنایع، طبیعتا نمی توان سراغ شیلنگ های معمولی رفت و این جاست که نوع استیم به کمک کاربران می آید. با وجود شیلنگ استیم، امکان پارگی آن ها به حداقل رسیده و مواد هم در اثر استفاده به بیرون پاشیده نمی شوند. انعطاف پذیری بالا و تحمل در دماهای بالا نیز از خصوصیات دیگر استیم به شمار می رود.

4- شیلنگ کم فشار 

بافت این دسته از شیلنگ ها از پارچه صورت گرفته و به همین خاطر انعطاف بالایی برای استفاده در صنایع گوناگون دارند. البته بهتر است از آن ها برای فشارهای بالا استفاده نشود. با این حال کاربردهای دیگری هم هست که این شیلنگ بهترین بازدهی را در آن ها داشته باشد.

5- شیلنگ هیدرولیک فشار قوی 

برخی شیلنگ ها نیز با فشار قوی به وجود آمده و از چندین لایه تشکیل شده اند. انتقال سیالاتی مانند روغن، آب و اسید در این قطعات به بهترین شکل انجام می گیرد. تعداد این شیلنگ ها به خاطر تقاضای فراوان در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است.

6- شیلنگ سیم دار

این نوع از شیلنگ ها به وسیله سیم تقویت می شوند و به همین خاطر سیالات با فشار بالا را به خوبی تحمل می کنند. این شیلنگ ها انعطاف پذیر بوده و به صورت تک لایه یا دو لایه قابل خرید هستند.

7- شیلنگ چند عنصری

این شیلنگ ها همان طور که از نامشان پیداست، از بیش از یک شیلنگ به وجود آمده اند. توجه داشته باشید برخی مواد به آن آسیب می زنند که شامل اشعه ماورای بنفش، ازن، آب شور، آلاینده ها و مواد شیمیایی هستند.

ساختار شیلنگ هیدرولیک چگونه است؟

این محصولات را معمولا از چندین ماده می سازند که الاستومرها، فلوروپلیمرها، سیلیکون، فلز، سازه های کامپوزیت و ترموپلاستیک از آن ها هستند. شیلنگ های ساخته شده توسط الاستومر یا لاستیک معمولا با بیشترین انعطاف همراه هستند. موارد ساخته شده با فلوروپلیمر هم انعطاف و مقاومت بالایی در مقابل مواد شیمیایی داشته و بیشترین دماهای ممکن را نیز تحمل می کنند. ترموپلاستیک ها ساختاری محکم داشته و در برابر پیچ خوردگی مقاومت دارند.

قیمت شیلنگ هیدرولیک

در بالا برخی از انواع شیلنگ های هیدرولیک را به شما معرفی کردیم. بدیهی است هر یک از آن ها قیمت های متنوعی داشته باشند و با بررسی مطابق با نیازها می توان به مورد دلخواه دست پیدا کرد. خوشبختانه سایت ما انواع این محصولات را با قیمت های ایده آلی در دسترس قرار داده است.

سخن آخر؛ خرید شیلنگ های هیدرولیک با بهترین کیفیت 

بهترین راه برای خرید شیلنگ هیدرولیک، سفارش از سایت ما است. برجسته ترین شیلنگ های ممکن در بازار را با کیفیتی ماندگار در اختیارتان قرار داده ایم و می توانید همین حالا برای ثبت سفارش اقدام کنید. تیم ما در تمام مراحل سفارش تا زمانی که محصول به دستتان برسد، همراهتان بوده و پاسخگوی سوالات شما است.

keyboard_arrow_up