فلوسوئیچ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فلوسوئیچ

اگر در کسب و کار شما فرایندهایی وجود دارند که نیاز به حفظ جریان روان مایعات و گازها در آن ها حیاتی باشد، فلوسوئیچ برای شما تبدیل به یک دستگاه کاربردی می شود. برای انتخاب و خرید یک فلوسوئیچ نیاز است تا درباره آن به خوبی بدانیم و اطلاعات کامل را کسب کنیم. مقاله پیش رو اطلاعات لازم درباره این دستگاه و مزایای استفاده از آن را با شما در میان می گذارد. 

با فلوسوئیچ بیشتر آشنا شویم

فلوسوئیچ وسیله ای است که در سیستم های سیال برای نظارت بر جریان مایعات یا گازها استفاده می شود. معمولا از یک سنسور تشکیل شده است که وجود یا عدم وجود جریان سیال را تشخیص می‌ دهد و واکنشی مانند فعال یا غیرفعال کردن پمپ، شیر یا زنگ هشدار ایجاد می ‌کند. فلوسوئیچ نقش مهمی در تضمین گردش مناسب سیال و جلوگیری از آسیب به تجهیزات با سیگنال دادن انحرافات در نرخ جریان دارد. سوئیچ‌ های جریان که در صنایع مختلف، از سیستم‌ های HVAC گرفته تا فرآیندهای صنعتی به کار می‌ روند، با واکنش به تغییرات شرایط جریان، به کارایی و ایمنی سیستم کمک می‌ کنند و به حفظ پارامترهای عملیاتی بهینه کمک خواهند کرد. 

بررسی انواع فلوسوئیچ 

برای خرید فلوسوئیچ نیاز است تا از انواع آن باخبر شوید. این دستگاه نیز بر اساس کاربردهای مختلف در انواع متفاوت دسته بندی می شود که در زیر با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

فلوسوئیچ های مکانیکی

فلوسوئیچ های مکانیکی بر اساس اصل استفاده از قطعات متحرک برای تشخیص جریان کار می کنند. این سوئیچ ها اغلب حاوی یک پارو یا پره هستند که با جریان سیال حرکت می کند. هنگامی که سرعت جریان به یک آستانه خاص می رسد، پارو یا پره جابجا می شود و سوئیچ را فعال می کند. این سوئیچ ها معمولا در سیستم های HVAC، تصفیه آب و کاربردهای صنعتی استفاده می شوند.

فلوسوئیچ های ترمال 

فلوسوئیچ های حرارتی برای تعیین جریان به ویژگی های انتقال حرارت سیال متکی هستند. آنها معمولا از یک سنسور دما تشکیل شده اند که در مسیر جریان قرار می گیرد. هنگامی که جریان وجود دارد، سنسور تغییرات دما را تشخیص می دهد و سوئیچ را فعال می کند. این سوئیچ ها برای کاربردهایی که انتظار می رود دمای سیال با تغییرات در جریان تغییر کند، موثر هستند. کلیدهای جریان حرارتی معمولا در صنایعی مانند فرآوری شیمیایی و نفت و گاز استفاده می شوند.

فلوسوئیچ های مغناطیسی

فلوسوئیچ مغناطیسی از تغییرات میدان مغناطیسی برای حس کردن جریان استفاده می کند. یک عنصر مغناطیسی درون سوئیچ زمانی که جریان سیال رخ می دهد جابجا می شود و باعث تغییر در میدان مغناطیسی می شود. سپس این تغییر شناسایی می شود و سوئیچ فعال می شود. سوئیچ های جریان مغناطیسی اغلب در تصفیه خانه های آب و فرآیندهای صنعتی که سیالات غیر رسانا وجود دارند استفاده می شود.

فلوسوئیچ اولتراسونیک

فلوسوئیچ های اولتراسونیک بر اساس اثر داپلر یا اندازه گیری زمان عبور کار می کنند. در سوئیچ های مبتنی بر داپلر، امواج مافوق صوت به درون سیال جاری فرستاده می شود و امواج بازتابی آنالیز می شوند. تغییر در فرکانس به دلیل جریان سیال، سوئیچ را فعال می کند. در سوئیچ های زمان ترانزیت، سیگنال های اولتراسونیک هم در بالادست و هم پایین دست ارسال می شوند و از اختلاف زمانی بین آنها برای تعیین سرعت جریان استفاده می شود. این سوئیچ ها در محیط های مایع تمیز کاربرد دارند و معمولا در صنایع آب و فاضلاب استفاده می شوند.

فلوسوئیچ پدالی

فلوسوئیچ های پدالی از یک پدال چرخشی تشکیل شده است که در جریان سیال قرار گرفته است. هنگامی که جریان رخ می دهد، پدال می چرخد و حرکت چرخشی توسط سوئیچ تشخیص داده می شود و آن را فعال می کند. کلیدهای Paddlewheel اغلب در تصفیه آب و فاضلاب و همچنین در سیستم های خنک کننده استفاده می شوند.

نکات مهم برای خرید فلوسوئیچ

حال نوبت به انتخاب بهترین فلوسوئیچ مناسب برای صنایع شما می رسد. برای این منظور نیاز است تا از نکات مهم در این زمینه آگاهی داشته باشید. 

سازگاری مواد

متریال ساختار فلوسوئیچ بسیار مهم است، به ویژه در هنگام برخورد با سیالات خورنده یا ساینده. اطمینان حاصل کنید که مواد استفاده شده در فلوسوئیچ با سیال تحت نظارت سازگار هستند. مواد متداول عبارتند از استیل، برنج و پلاستیک. مواد مقاوم در برابر خوردگی باعث افزایش طول عمر سوئیچ جریان می شود و از خراب شدن آن در طول زمان جلوگیری می کند.

فناوری سنجش جریان

سوئیچ‌ های جریان مختلف از فناوری ‌های سنجش متمایز مانند روش ‌های مکانیکی، حرارتی یا مغناطیسی استفاده می ‌کنند. مزایا و محدودیت های هر فناوری را در رابطه با کاربردی که نیاز دارید ارزیابی کنید. به عنوان مثال، کلیدهای پراکندگی حرارتی به تغییرات دما حساس هستند و برای تشخیص تغییرات جریان مناسب هستند.

دقت و حساسیت

دقت فلوسوئیچ برای قابلیت اطمینان آن بسیار مهم است. سطح حساسیت مورد نیاز برای برنامه خود را در نظر بگیرید. برخی از فرآیندها ممکن است نیاز به دقت بالایی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر می توانند محدوده وسیع تری را تحمل کنند. گزینه های کالیبراسیون و قابلیت تنظیم حساسیت نیز باید در نظر گرفته شود.

رتبه بندی فشار و دما

مراقب شرایط فشار و دما در سیستم خود باشید. اطمینان حاصل کنید که سوئیچ جریان انتخابی می تواند فشارها و دماهای عملیاتی را بدون کاهش عملکرد تحمل کند. درک شرایط محیطی برای جلوگیری از آسیب و اطمینان از طول عمر فلوسوئیچ جریان بسیار مهم است.

نصب و نگهداری

سهولت نصب و نگهداری مرتبط با فلوسوئیچ را ارزیابی کنید. برخی از مدل ها نصب ساده و با حداقل زمان خرابی را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به روش های پیچیده تری نیاز داشته باشند. علاوه بر این، سوئیچ جریانی را انتخاب کنید که تعمیر و نگهداری آسان را تسهیل می کند و هزینه کلی مالکیت را کاهش می دهد.

قیمت فلوسوئیچ

قیمت فلوسوئیچ، از جمله هزینه‌ های خرید اولیه، هزینه ‌های نصب و نگهداری مداوم را ارزیابی کنید. اگرچه ممکن است انتخاب ارزان ‌ترین گزینه وسوسه انگیز باشد اما یک فلوسوئیچ با کیفیت بالاتر با دوام و دقت بهتر ممکن است در دراز مدت مقرون به صرفه‌ تر باشد. البته شما می توانید با جستجوی اصولی سوئیچ های جریانی را پیدا کنید که هم با کیفیت و اورجینال بوده و هم اصل باشند.

و درآخر 

اگر قصد خرید فلوسوئیچ را برای کسب و کار خود دارید، ابتدا باید از انواع متداول آن در بازار باخبر شوید. سپس بر اساس ویژگی های آن ها نوع مناسب را برای خود انتخاب کنید. توجه به نکات مهم در زمان خرید مخصوصا برای افرادی که تجربه کافی در این زمینه ندارند می تواند بسیار سودمند باشد. البته شما باید اورجینال بودن و با کیفیت بودن دستگاه را نیز در اولویت قرار دهید.

keyboard_arrow_up