جک های دوطرفه

نتیجه‌ای پیدا نشد.


جک های دو طرفه هیدرولیک

اولین بار که سیلندر یا همان جک هیدرولیک در قرن 19 میلادی به وجود آمد، کمتر کسی فکرش را می کرد این محصول تا چند سال آینده تا این حد اهمیت پیدا کند. اولین استفاده های آن در صنعت خودرو بود، اما رفته رفته کارشناسان دریافتند از آن می توان در سایر صنایع نظیر ساختمان سازی و حمل و نقل نیز بهره مند شد.

قدرت مکانیکی این محصولات زیاد بوده و به همین خاطر از آن برای اغلب دستگاه های صنعتی استفاده می شود. جک های دو طرفه هیدرولیک از انواع این دستگاه ها هستند که مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند. پیش از خرید این جک ها بد نیست اطلاعاتی در موردشان به دست آورید که ما آن ها را در این مطلب در اختیارتان قرار داده ایم.


جک های دو طرفه هیدرولیک چیست؟ 

نخست بد نیست صحبتمان را با تعریف جک های دو طرفه هیدرولیک آغاز نماییم. سیلندر یا جک هیدرولیک از دستگاه های مکانیکی هستند که وظیفه تبدیل فشار را به نیرو دارند. به بیان دیگر از آن ها برای به وجود آوردن نیروی خطی استفاده می شود. این جک ها اکثرا دارای یک سیلندر محکم، شیر کنترل، میله و پیستون هستند. هر چند که به نسبت نوع جک های دو طرفه هیدرولیک، اجزای تشکیل دهنده آن ها نیز می توانند با هم تفاوت داشته باشند.

از هر یک از اجزای این سیستم که بگذریم، پیستون نقش بسیار مهمی در راندمانش دارد. یکی از محفظه های سیلندر به روغن هیدرولیک تحت فشار و دیگری به مخزن روغن متصل می شود. بعد از تنظیم فشار و جریان روغن، سرعت و نیرو سیلندر نیز قابل تنظیم خواهد بود. خوشبختانه این پروسه به هیچ عنوان دشواری نداشته و تنها در عرض چند ثانیه می توان به هدف رسید.


انواع جک هیدرولیکی کدامند؟ 

جک های هیدرولیکی اغلب دو نوع یک طرفه و دو طرفه را شامل می شوند. به خاطر اختصاص این مطلب به جک های دو طرفه هیدرولیک، چندان در مورد جک های یک طرفه صحبت نمی کنیم، اما در این حد باید دانست که از یک سیلندر و یک پیستون متحرک تشکیل شده است. از این دستگاه برای تامین نیروی هیدرولیک در یک جهت استفاده می شود.

نسل جدیدتر این دستگاه ها با نام جک های دو طرفه هیدرولیک در سال های اخیر کولاک کرده و تقاضای زیادی توسط مشتریان دارد. تصور عده زیادی این است که این جک ها می توانند فشار را دو برابر کنند، اما نامگذاری‌شان به این صورت دلیل دیگری دارد.

به خاطر ایجاد دو حرکت، آن ها را به نام جک های دو طرفه هیدرولیک می شناسیم. این جک ها انعطاف پذیری بیشتری در زمان جمع شدن داشته و به راحتی قادر به حرکت دادن پیستون به عقب و جلو هستیم. اگر به دنبال دستگاهی هستید که با سرعت بالایی به موقعیت اصلی خود بر می گردد، جک های دو طرفه هیدرولیک بهترین گزینه ممکن هستند.

جدا از این موارد، سیلندر هیدرولیکی ترمز و تلسکوپی را هم داریم. سیلندرهای ترمز در نزدیکی چرخ های خودرو قرار گرفته و توسط روغن موجود در سیستم هیدرولیک به کارش ادامه می دهد. در سمت دیگر سیلندر تلسکوپی از چند لوله اتصال به وجود آمده و حرکت طولانی تر دستگاه را به دنبال دارد. همه این جک ها به نوبه خود و برای هر مصرفی کار راه انداز هستند، اما آمارها نشان می دهد استقبال از جک های دو طرفه هیدرولیک بیشتر از سایر گزینه هاست.


جک های دو طرفه هیدرولیک چه مزایا و معایبی دارند؟ 

استفاده از جک های دو طرفه هیدرولیک سبب بهره مندی از مزایای فراوانی می شود که بد نیست در این قسمت به چند تا از آن ها اشاره داشت:


با استفاده از این دستگاه به سادگی می توان از هیدرولیک فشاری و کششی بهره برد.

این دستگاه بیشتر برای کارهای تکراری به کار می رود. صنایع زیادی هستند که پروسه ای تکراری را در طی شبانه روز انجام می دهند و وجود این دستگاه برایشان واجب است.

خوشبختانه عملکرد جک های دو طرفه هیدرولیک مورد پسند مشتریان واقع شده و این که سریع به حالت قبلی خود بر می گردد را هم نباید فراموش کرد.

به دلیل اهمیت خرید جک های دو طرفه هیدرولیک، کاربران زیادی در مورد معایب آن نیز سوال دارند. تمام دستگاه های این چنینی با ایراداتی همراه هستند و این برای جک های دو طرفه هم صدق می کند. نکته مهم این است که شمار معایب این جک ها بسیار کمتر است.

کاربران بسته به سیستم هیدرولیک و مصرف خود، حداقل به یک شیر دو طرف نیاز داشته و بدون تهیه آن نمی توانند از این دستگاه استفاده کنند. هر سیلندر هیدرولیک نیازمند دو اتصال شیلنگ متفاوت است. ضمنا مراحل تعمیر و نگهداری از این محصول دشوار به نظر می رسد که می توان با انجام ترفندهایی از آن ها چشم پوشید.


جک های دو طرفه هیدرولیک چه کاربردی دارند؟ 

همان طور که گفته شد، برای کارهای تکراری که باید به صورت مکرر در صنایع انجام شود، به جک های دو طرفه هیدرولیک نیاز است. برای نمونه باز و بسته کردن درب ها و چاپ کردن را می توان مثال زد. برای زمان کنترل شده با یک واکنش با تاخیر نیز می توان از آن ها بهره برد. اگر در صنعتی نیاز به فشار دادن یا کشیدن محصولات دارید، می توانید یکی از این دستگاه ها را خریداری کنید.


قیمت جک های دو طرفه هیدرولیک

خود جک های دو طرفه انواعی در بازار دارند و براساس نیازهای مختلف ساخته شده اند. برای مثال می توان به جک هیدرولیک دو طرفه با یک میله پیستون اشاره کرد که فشار جریان سیال در مواقع لازم را به دو طرف پیستون وارد می کند. همین جک نیز در اندازه ها و قابلیت های گوناگون قابل استفاده است.

جک هایی با دو میله پیستون نیز موجود هستند که برای میزهای فیدری به کار می آید که هر دو طرف نیاز به حرکت و لرزش دارند. میله پیستون در این جک ها از دو سمت سیلندر به بار نیرو وارد می کند. قیمت جک های دو طرفه هیدرولیک به عوامل دیگری هم بستگی دارد و تیم کارشناس سایتمان، شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی خواهد کرد.


خرید جک های دو طرفه هیدرولیک با بهترین کیفیت

برای خرید این محصولات کافی است به بخش فروشگاهی سایت ما سری بزنید تا بعد از مشاهده تصاویر و جزئیات بیشتر در مورد هر یک، تصمیم خود را برای سفارش بگیرید. جک های دو طرفه با بهترین کیفیت و نازل ترین از سوی برندهای مختلف در این سایت قابل خرید هستند و با مقایسه ای با فروشگاه های دیگر به قدرت و کیفیت آن ها پی خواهید برد. در صورت داشتن سوال در مورد هر یک از جک های دو طرفه، حتما با تیم ما در تماس باشید.

keyboard_arrow_up