گیج دما دیجیتالی

نتیجه‌ای پیدا نشد.

گیج دما دیجیتالی

گیج دما یک سنسور برای کنترل دما در صنایع مختلف است. این دستگاه پیشرفته در انواع عقربه‌ای و دیجیتال در بازار موجود است و برندهای گوناگونی دارد.

گیج دما دیجیتالی دمای محیط را به صورت اعداد دیجیتال نشان می‌دهد. گیج دما بدنه‌ی مقاومی داشته و با کیفیت بالا تولید می‌شود. این نوع گیج برای استفاده در فیلد و کالیبراسیون کاربرد دارد.

یکی از مزایای گیج دما دیجیتال نشان دادن دما در مقیاس‌های مختلف است. گیج دیجیتالی از سه طریق به تراپ دما متصل می‌شود. از پشت، زیر و تلسکوپی نقاط اتصال آن هستند. یکی از برندهای معتبر برای خرید گیج دما برند ویکا است. اغلب ترمومترهای این شرکت به کشور وارد شده و توسط صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گیج دمای دیجیتالی ویکا می‌توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

انواع گیج دما و تفاوت‌های آن‌ها

گیج دما در انواع و اقسام مختلفی ساخته شده و می‌تواند دما را با واحدهای مختلف بین‌المللی و استاندارد نشان دهند. گیج دما به دو شکل عقربه‌ای و دیجیتال طراحی و ساخته می‌شود.

در مدل عقربه‌ای دما توسط عقربه چرخان و اعداد نشان داده می‌شود. گیج دما دیجیتالی دما را به صورت عدد روی صفحه خود بیان می‌کند.

برخی از مدل‌های گیج، دما را به سانتی‌گراد و فارنهایت نشان می‌دهند.

چنانچه شما نوعی دیگر از مقیاس را برای بیان دما بخواهید گیج دما مطابق با آن تنظیم می‌شود. کافی است واحد اندازه‌گیری موردنیاز خود را به شرکت اعلام کنید. گیج دما مطابق با نظر مشتری درجه‌بندی و کالیبره می‌شود.

گیج دما ویکا دارای مدل‌های متنوعی است که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند:

 • ترمومتر جیوه‌ای: این مدل یکی از قدیمی‌ترین انواع گیج است که بر اساس تغییر چگالی جیوه کار کرده و دما را نشان می‌دهد.
 • ترمومتر آنالوگ: ترمومتر آنالوگ یا درجه‌دار بیشتر در صنایع پتروشیمی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این مدل از گیج نسبت به گیج دما دیجیتال برای پتروشیمی مناسب‌تر است زیرا با جریان الکتریسیته کار نمی‌کند.
 • ترمومتر الکلی: این نوع گیج شباهت زیادی با مدل جیوه‌ای دارد و تفاوت آن استفاده از الکل برای اندازه‌گیری دما است. الکل نسبت به جیوه بی‌خطرتر بوده و می‌توانید رنج دمایی بین ۰ تا ۱۰۰ درجه را نشان دهد.
 • ترمومتر دیجیتال: گیج دما دیجیتال یا ترمومتر دیجیتال ماده نیمه‌رسانا دارد که مقاومت آن در برابر درجه حرارت محیط تغییر می‌کند. این تغییر مقاومت به جریان الکتریکی تبدیل‌شده و در آخر دما را به صورت عدد روی صفحه نشان می‌دهد.

قیمت گیج دما دیجیتالی نسبت به دیگر انواع مدل‌ها تفاوت چندانی ندارد.

گیج دما دیجیتال و آنالوگ در چه صنایعی کاربرد دارند؟

گیج دما دیجیتال و عقربه ای در صنایع مختلفی ازجمله:

 • صنایع نفت و گاز
 • تجهیزات تعمیر و نگهداری
 • کالیبراسیون

کاربرد دارند.

گیج دمای ویکا در انواع مدل‌های مختلف تولید می‌شود. افقی، عمودی و تلسکوپی رایج‌ترین مدل‌های گیج دمای یا ترمومتر ویکا هستند. این مدل‌ها دارای بدنه استنلس استیل بوده و برای استفاده در محیط‌های باز و بسته و در رنج های دمایی مختلف مناسب هستند.

گیج‌ها در دسته‌بندی دیگر به دو نوع بی متال و گازی تقسیم‌بندی می‌شوند.

 • یک مدل از محصولات ویکا ترمومتر دنباله‌دار مدل F73 است که به صورت گازی دمای محیط را اندازه‌گیری می‌کند. دنباله این ترمومتر در اندازه‌های ۲ تا ۱۰ متر تولید می‌شوند.
 • گیج دما ویکا R54: جنس بدنه این گیج دما از استنلس استیل ساخته‌شده و به صورت افقی روی سیستم نصب می‌شود. صفحه‌نمایش ۶ سانتی‌متری و قابلیت نصب از پشت از دیگر ویژگی‌های آن است. این گیج رنج دمای عادی را پوشش می‌دهد.
 • گیج دما ویکا R52: این گیج به صورت عمودی روی سیستم نصب‌شده و امکان اتصال آن از زیر وجود دارد. جنس بدنه آن از استیل ضدزنگ بوده و قطر صفحه ۱۰ سانتی‌متر است.
 • گیج دما ویکا مدل R53: تفاوت این مدل با مدل‌های دیگر بدنه آلومینیومی آن است. این گیج به صورت افقی روی سیستم نصب‌شده و اتصال آن از پشت است. صفحه‌نمایش آن ۶ سانتی‌متر است و به سیستم رزوه می‌شود.
 • گیج دما مدل R55: این نوع گیج برای اندازه‌گیری دما در محیط باز مناسب بوده و جنس بدنه آن ضدزنگ است. نحوه نصب آن به شکل عمودی بوده و صفحه‌نمایش ۱۶ سانتی‌متری دارد.

 برای انتخاب دقیق‌تر انواع مدل گیج دما دیجیتالی و عقربه ای ویکا می‌توانید به کاتالوگ محصولات این شرکت مراجعه کنید.

چگونه گیج دمای دیجیتال یا آنالوگ مناسب را انتخاب کنیم؟

گیج دما یا ترمومتر از دو بخش مجزا تشکیل شده است. یک بخش آن برای اندازه‌گیری دما و بخش دیگر برای نمایش دمای اندازه‌گیری شده است. در مدل‌های مختلف از گیج دما ویکا از انواع مختلف سنسور استفاده‌شده است که هرگونه تغییر دما را نشان می‌دهد.

مکانیسم کار سنسورها به صورت تغییر اندازه یا تغییر رسانایی هر مدل از ابزار سنجش است. این تغییرات توسط یک مبدل به یکای اندازه‌گیری دما تبدیل شده و توسط نمایشگر عقربه‌ای یا دیجیتال نمایش داده می‌شود.

برای انتخاب گیج دما در مدل‌های آنالوگ و گیج دما دیجیتالی باید به نکات زیر توجه کنید:

 • نحوه اتصال گیج به سیستم که به صورت عمودی، افقی و از پشت به سیستم وجود دارد.
 • رنج دمایی که اندازه‌گیری می‌کند.
 • قیمت گیج دما
 • جنس بدنه گیج و قطر صفحه نیز برای انتخاب مهم و تأثیرگذار است.
 • اغلب گیج‌های ویکا از استیل ضدزنگ و مدل‌های محدودی از آلومینیوم ساخته می‌شوند.
 • محل استفاده و نوع کاربرد گیج قطر صفحه‌نمایش آن را مشخص می‌کند.

به کمک این اطلاعات می‌توانید گیج موردنیاز برای صنایع مختلف را خریداری کنید. گیج دما ویکا یکی از بهترین محصولات موجود در بازار است که می‌تواند پاسخگوی نیازهای صنایع و مشاغل مختلف باشد. دقت داشته باشید خرید از نمایندگی معتبر گیج دما ویکا این اطمینان را به شما می‌دهد که جنس باکیفیت و با قیمت مناسب را خریداری می‌کنید.

 درصورتی‌که به مشاوره بیشتری نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان در این زمینه تماس بگیرید.

کلام پایانی

گیج دما دیجیتالی و عقربه‌ای ویکا از محصولات با کیفیت در سطح جهانی هستند. محصولات ویکا در سراسر جهان توسط نمایندگی‌های این شرکت به فروش می‌رسند. برای اطمینان از کارایی و عملکرد مناسب بهتر است محصولات ویکا را خریداری کرده و از خدمات مشاوره و پس از فروش بهره‌مند شوید.

keyboard_arrow_up