کپیلاری

نتیجه‌ای پیدا نشد.

کپیلاری یا لوله مویین یکی از اصلی ترین لوازم و تجهیزات در صنایع گوناگون است. این لوله ها توانسته اند کاربردهای مختلفی را به خود اختصاص دهند. به طور کلی این وسیله از یک لوله و یک پوشش ساخته شده است. همچنین به صورت اختیاری می توان برای آن یک پوشش حفاظتی در نظر گرفت.
در لوله مویین شاهد قطرهای داخلی کوچکی خواهید بود. استفاده از این لوله‌ها یک راه حل ویژه برای جدا کردن تجهیزات اندازه گیری فشار از سیال تحت فشار است. از جمله این تجهیزات می توانیم به گیج فشار اشاره داشته باشیم.
کپیلاری را می توان در صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد. دلیل آن نیز ویژگی ها و مزایایی هستند که می توانید از آن شاهد باشید. البته در کنار این امتیازات، یک سری معایب نیز وجود دارند که آشنایی با آن ها ضرورت دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا مزایا، معایب و کاربردهای این تجهیزات را با شما به اشتراک بگذاریم. همچنین در کنار آن به بررسی برخی از نکات بپردازیم؛ پس همراه ما باشید.
با تعریف کپیلاری آشنا شوید
در ابتدای کار نیاز است تا شما را با تعریف و کاربرد اصلی این وسیله آشنا کنیم. در بیشتر اوقات نیاز است تا بین دیافراگم سیل و تجهیزات اندازه گیری فشار یک وسیله دیگر مورد استفاده قرار گیرد که تحت عنوان کپیلاری شناخته شده است.
استفاده از این وسیله بدین منظور اهمیت دارد که می تواند اثرات دمای سیال که ممکن است بر روی تجهیزات اندازه گیری فشار اعمال شوند را خنثی و یا کاهش دهد. البته مواردی وجود دارند که در رابطه با این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
شما باید به این نکات توجه داشته باشید. به عنوان مثال باید از این نکته آگاه باشید که لوله های مویین می توانند بر روی زمان پاسخگویی و یا به عبارتی Response Time کل سیستم تاثیر خودشان را بگذارند. نتیجه این کار می تواند افزایش زمان پاسخگویی شود.
عملکردی که می توانید از کپیلاری شاهد باشید
عملکردی که این نوع از تجهیزات از خود به نمایش می گذارند، باید به صورت یک سیستم بسته باشد. اگر در روند انجام کار تجهیزات به صورت مناسبی آب بندی نشوند و یا هر گونه نشتی در داخل این سیستم ها مشاهده شود، در آن صورت است که شاهد مشکلات گوناگونی مانند تاثیرگذاری بر روی نتایج اندازه گیری باشید.
بین ابزار اندازه گیری و نقطه ضربه فرآیند اتصال مستقیم وجود دارد. برای اینکه بتوان این اتصال مستقیم را جدا کرد، استفاده از Capillary پیشنهاد می شود. همچنین لازم به ذکر است که این ابزارها می توانند به آسانی تعمیر شوند و شرایط نگهداری از آن ها نیز بسیار آسان است.
از این رو کارکنان و پرسنل یک بخش به راحتی می توانند از آن نگهداری کنند. این لوله ها با مقداری مایع پر شده اند. مایعی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرد، گلیسیرین است ولی به طور کلی بر اساس برنامه و شرایط موجود می توان نسبت به تغییر این مایع اقدام کرد.
یکی دیگر از موارد مهمی که باید درباره Capillary بگوییم این بوده که می توان از آن به عنوان یک عنصر خنک کننده نیز بهره برد؛ چرا که اتصال بین نقطه ضربه فرایند با ابزار اندازه گیری مستقیم است که در پاراگراف فوق به آن اشاره داشتیم. همچنین این نکته را نیز باید بگوییم که بین سنسورهای ابزار و نقطه ضربه فرایند هیچگونه تماس مستقیمی وجود ندارد.
اهمیتی که استفاده از Capillary با خود به همراه دارد
کپیلاری دارای اهمیت بسیار بالایی بوده و از این رو استفاده از آن بسیار گسترش پیدا کرده است. به منظور اتصال سیل دیافراگم به ابزار فشار از Capillary کمک گرفته می شود. این امر باعث خواهد شد تا اجازه اتصال مستقیم بین ابزار اندازه گیری همچون فشارسنج و نقطه ضربه فرایند صادر نشود.
اگر قصد دارید بر روی یک گیج مکانیکی از لوله های مویین استفاده کنید، باید به موارد خاصی توجه داشته باشید. به عنوان مثال در رابطه با این موضوع استفاده از آرایش نگهدارنده گیج و همچنین آداپتور گیج الزامی است. از روش های دیگر نصب سطحی نیز می توان بهره برد.
اندازه گیری دقیق دما با کمک Capillary امکان پذیر است
برای اینکه دما اندازه گیری شود، نیاز است تا فرستنده دمای پنوماتیک با یک سنسور اتصال برقرار کند. سنسور می تواند شامل موارد مختلفی باشد که از جمله آن ها می توانیم به جیوه، گاز یا بخار اشاره داشته باشیم.
برای انجام این فرایند از یک لامپ منبسط شده استفاده می شود. برای پر کردن این لامپ از لوله های مویین بهره برده شده و این امر باعث حرکت دم می شود. فرستنده های مورد استفاده برای این کار باید در یک مکان قابل دسترس قرار بگیرند.
بررسی اندازه لوله های کپیلاری
یکی از مواردی که درباره این نوع از تجهیزات اهمیت بالایی را به خود اختصاص داده، اندازه لوله ها است. اندازه این لوله ها می توانند در بازه های گوناگونی باشند. در ابزارهای دقیق برای تهیه این لوله ها می توان از سایزهای 1/16 اینچ تا 1/8 اینچ بهره برد. برای اینکه بتوانید شاهد یک عملکرد بهینه باشید، باید از لوله هایی استفاده کنید که قطر مناسبی را داشته باشند.
لوله های مویین از چه موادی تشکیل شده اند؟
برای ساخت کپیلاری نیاز است تا از مواد گوناگون بهره گرفته شود. هر کدام از این مواد بسیار پراهمیت بوده و می توانند در داشتن عملکرد بالا تاثیرگذار باشند. از جمله این مواد تشکیل دهنده می توانیم به گزینه های زیر اشاره داشته باشیم:
فولاد ضد زنگ
مس
اینکونل
هاستلوی
موارد احتیاطی که در استفاده از لوله های مویین باید رعایت شوند
یک سری از اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از لوله های مویین وجود دارند که باید به آن ها توجه داشته باشید. عدم توجه به این موضوع می تواند باعث ایجاد مشکلات گسترده ای شود. مهم ترین این اقدامات شامل گزینه های زیر می شوند:
اثر دمای فرآیند باید در نظر گرفته شود
به اثر دمای محیط باید توجه شود
روش نصب باید در نظر گرفته شود
در ادامه به صورت کامل تر به بررسی هر کدام از اثرات فوق خواهیم پرداخت؛ پس همراه ما باشید.
اثر دمای فرآیند
دمای فرایند می تواند تاثیرات خود را بر روی دیافراگم، مایع پر کننده و انتقال حرارت بگذارد. به طور کلی این لوله ها می توانند عملکرد بسیار خوبی در خنک کردن تغییرات دما داشته باشند. اگر دمای محیط فرایند بسیار گرم شود، در آن صورت تغییراتی مشاهده خواهد شد.
مایعی که در داخل کپیلاری وجود دارد منبسط یا منقبض می شود. همچنین ممکن است حجم سیال نیز با تغییر رو به رو شود. در نهایت تمامی آن ها باعث اشتباه در عدد اندازه گیری شده فشار می شوند. پس یکی از مهم ترین اقدامات احتیاطی که باید به آن توجه شود، اثر دمای فرایند است.
اثر دمای محیط
دومین موردی که باید به آن توجه شود نیز اثر دمای محیط است. اگر فرستنده فشار الکترونیکی در معرض دمای بسیار بالا قرار بگیرد، ممکن است مشکلاتی به وجود بیایند. به عنوان مثال عملکرد دستگاه با اختلال مواجه خواهد شد.
زمانی که عملکرد تحت تاثیر قرار بگیرد، این احتمال وجود دارد تا بخش یا کل دستگاه از کار بیفتد. برای اینکه از اثرگذاری دمای بیش از حد محیط جلوگیری کنید، راه حل های مختلفی وجود دارند. یکی از آن ها، این بوده که برای نصب ابزار یک منطقه امن را در نظر بگیرید. این منطقه باید از منابع اصلی گرما به دور و مجزا باشد.
اثر نصب
در صورتی که بین ابزار فشار و دیافراگم اختلاف سطح وجود داشته باشد، خطای نشانگر ایجاد خواهد شد. با کمک راه حل های مختلف می توان تفاوت سطح را در طول کالیبراسیون جبران کرد.
به عنوان مثال می توان بر دو پورت LP و HP از کیپلارهایی استفاده کرد که طول یکسانی دارند. در این صورت اثرات آب بندی به صورت کامل جبران خواهند شد.
با انواع کاربردهای کپیلاری آشنا شوید
به خاطر اهمیت و ویژگی هایی که کپیلاری ها دارند، می توانید شاهد کاربردهای گسترده ای باشید. این کاربردها در صنایع گوناگون بوده که از جمله آن ها می توانیم به گزینه های زیر اشاره داشته باشیم:
در استخراج نفت و گاز از این تجهیزات استفاده می شود.
در پالایشگاه ها و بیو گاز به حضور این لوله ها نیاز است.
در انواع صنایع شیمیایی و پتروشیمی می توان از این لوله ها بهره برد.
صنعت آب و فاضلاب نیز به حضور کپیلاری نیاز دارند.
همچنین در نیروگاه ها نیز می توان از این تجهیزات استفاده کرد.
موارد ذکر شده تنها بخشی از کاربردهایی به شمار می روند که می توانید از این دسته تجهیزات شاهد باشید.
آیا استفاده و نصب کپیلاری معایبی نیز دارد؟
نصب و استفاده از هر وسیله ای معایب خاص خودش را دارد و می توانید این موضوع را در انواع کپیلاری ها نیز مشاهده کنید. از مهم ترین معایب می توانیم گزینه های زیر را نام ببریم:
اثرات دما
اثرات ارتفاع
مدت زمان پاسخگویی
برای اینکه بیشتر به اثرات ذکر شده پی ببرید، در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت؛ پس ما را همراهی کنید.
اثرات دما؛ یکی از معایب استفاده از Capillary
اصلی ترین عیبی که نصب و استفاده از Capillary می تواند داشته باشد، اثرات دما است. اگر دمای فرایند تغییر پیدا کند، باعث می شود تا مایع موجود در Capillary نیز با تغییراتی مواجه شود و در نهایت حجم این مایع تغییر پیدا کند.
از این رو می توانیم اینطور بیان کنیم که مقدار فشاری که اندازه گیری شده است، با فشار واقعی فرایند کاملا متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که هر چقدر دمای فرایند و در کنار آن طول کپیلاری افزایش پیدا کنند، به همان اندازه نیز مقدار خطای اندازه گیری با افزایش رو به رو خواهد بود.
اثرات ارتفاع؛ از دیگر معایب موجود
از دیگر معایبی که نصب انواع Capillary می تواند با خود به همراه داشته باشد، اثرات ارتفاع است. زمانی که ارتفاع محل نصب گیج فشار تغییر پیدا کند، در آن صورت در لوله های کپیلاری نیز خطاهایی در ارتباط با فشار استاتیکی ایجاد خواهد شد.
مدت زمان پاسخگویی؛ آخرین عیبی که می توانید مشاهده کنید
آخرین عیبی که در این مطلب می خواهیم به بررسی آن بپردازیم، مدت زمان پاسخگویی است. زمانی که گیج با Capillary نصب شود، در آن صورت شاهد تاخیر در نمایش مقادیر خواهید بود. تاخیری که ایجاد می شود، می تواند دلایل گوناگونی را به همراه داشته باشد که از جمله آن ها می توانیم به گزینه های زیر اشاره داشته باشیم:
طول کپیلاری
طول قطر کپیلاری
حجم کنترل دستگاه فشارسنج
ویسکوزیته مایع پرکننده
همانطور که مشاهده کردید، معایب ذکر شده بسیار گسترده هستند؛ به همین علت اگر دمای فرایند بسیار بالا و همچنین لرزش سیستم نیز زیاد باشد، در آن صورت پیشنهاد می شود تا گیج فشار را به هیچ عنوان مستقیم نصب نکنید. زمانی که Capillary را همراه با فشار سنج نصب کنید، می توانید شاهد تاثیرات بسیار گوناگون باشید.
به عنوان مثال طول عمر تجهیزات اندازه گیری بیشتر می شود. همچنین لازم به ذکر است که دقت نیز با افزایش رو به رو خواهد بود. نتایج تمامی این تاثیرات در کنار هم باعث خواهد شد تا بتوانید شاهد بهینه سازی فرایند باشید.
تیوپ کپیلاری چیست؟
استفاده از گیج فشار و ترانسمیتر فشار در صنایع گوناگون بسیار افزایش پیدا کرده است. گاهی اوقات همراه با این موارد، نیاز است تا از تجهیزات جانبی گوناگونی استفاده شود. این کار باعث می شود تا بتوانید شاهد بهبود در عملکرد باشید.
از مهم ترین تجهیزات جانبی که برای این امر مورد استفاده قرار می گیرد، Capillary است. حالا شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که منظور از تیوپ Capillary چیست که در ادامه آن را برای شما شرح خواهیم داد.
برای اینکه بتوان انواع تجهیزات اندازه گیری فشار همچون گیج یا ترانسمیتر را از فرایند جدا کرد، از روشی تحت عنوان تیوپ کپیلاری بهره برده می شود. در صورتی که دمای فرایند یا دمای فشار دارای مقادیر بالایی باشند، در آن صورت برای نصب آن ها در یک مکان با دسترسی مناسب می توان از Capillary استفاده کرد.
Capillary و دیافراگم سیل با یکدیگر به ابزار اندازه گیری فشار متصل می شوند و از این طریق آن را از موارد و پارامترهای گوناگون محافظت می کند که از جمله آن ها می توانیم به گزینه های زیر اشاره داشته باشیم:
محافظت از آسیب های مختلف
محافظت از تضعیف دقت
محافظت از کاهش سرعت در انتقال گرما
محافظت از برگشت مایعات
فرض کنید فرایند موجود مایع یا گاز داغ باشد. در این فرایند می توان یک گیج را نصب کرد. نصب گیج همراه با کپیلاری یکی از ساده ترین راه حل هایی به شمار می رود که می توانید از خود گیج محافظت کنید.
استفاده از Capillary باعث می شود تا بتوانید امتیازات گوناگونی را مشاهده کنید. به عنوان مثال باعث می شود تا سرعت انتقال حرارت کاهش پیدا کند و در نهایت گیج نیز از آسیب مصون بماند.
مزیت های استفاده از تیوب کپیلاری
استفاده از این تجهیزات همراه با خود مزایای گوناگونی را دارد. این وسیله ها بسیار ساده هستند. برای ساخت این تیوب ها معمولا از مس بهره برده می شود. طول آن ها از بازه 1 تا 6 متر متغیر است. همچنین قطر مناسب آن ها نیز کمتر از 2 میلی متر است. از مهم ترین مزایای موجود می توانیم به گزینه های زیر اشاره کنیم:
هیچگونه قطعه مکانیکی متحرکی در آن وجود ندارد.
نسبت به شیرهای انبساط از قیمت کمتری برخوردار هستند.
با انواع مختلف مبردها دارای سازگاری و هماهنگی هستند.
چرا باید از کپیلاری استفاده کنیم؟
دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می شوند صنایع نسبت به استفاده از کپیلاری اقدام کنند. انواع تجهیزات وجود دارند که می توان از این ابزار در آن ها بهره برد. فشارسنج ها، فرستنده ها و سوئیچ های از راه دور در بین این موارد جای می گیرند.
در هر کدام از این موارد ممکن است اثرات دما بیش از حد ممکن باشد؛ به همین علت نیاز است تا این اثرات را کاهش داد. در واقع این اثرات دمایی یا باید کم شوند و یا به کمترین حد خود برسند. پس بهترین راهکارهایی که درباره این موضوع وجود دارد استفاده از capillary است.
برای اینکه دقت اندازه گیری افزایش پیدا کند، باید این ابزارها را نصب کرد. علاوه بر آن برای جداسازی ابزار از دماهای بسیار گرم یا بسیار سرد، به حضور این دستگاه ها نیاز خواهد بود. البته سطح کاهش دما که می توانید شاهد باشید، به پارامترهای مختلفی وابسته است.
قبل از اینکه نسبت به استفاده از این ابزارها اقدام کنید، باید این موضوع را بدانید که کپیلاری بر روی مدت زمان پاسخگویی تاثیر می گذارد. علاوه بر آن می توانید شاهد تاثیرگذاری در موارد دیگری نیز باشید. از این موارد می توانیم به سیال پرکننده سیستم، دما، فشار و حجم جابجایی ابزار اشاره داشته باشیم.
ترانسمیتر کپیلاری
از مهم ترین اجزایی که در پروسه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، می توانیم به ترانسمیتر کپیلاری اشاره داشته باشیم. کاربردهای این تجهیزات بسیار بالا بوده و شاهد به کار گرفتن آن ها در صنایع گوناگون خواهید بود که از جمله آن ها می توانیم به صنعت نفت، گاز، فولاد، پتروشیمی، داروسازی، مهندسی پزشکی، ریخته گری و… اشاره داشته باشیم.
به طور کلی هر نوع سیستمی که نیاز به اتوماسیون صنعتی داشته باشد، در آن صورت استفاده از این تجهیزات بسیار کاربردی خواهد بود. این ترانسمیترها توسط برندهای گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند که از محبوب ترین و بهترین آن ها می توانیم به گزینه های زیر اشاره داشته باشیم:
ترانسمیتر کپیلاری روزمونت
ترانسمیتر کپیلاری اندرس
ترانسمیتر کپیلاری یوکوگاوا
هر کدام از موارد ذکر شده دارای مدل های مختلفی هستند و این قابلیت را دارند تا ویژگی های گوناگونی را از خود به نمایش بگذارند. در ادامه به بررسی کوتاهی از هر کدام برندها خواهیم پرداخت. ما را همراهی کنید.
ترانسمیتر کپیلاری روزمونت
روزمونت یکی از معروف ترین شرکت های مهندسی در دنیا به حساب می آید که سال تاسیس آن 1965 است. هدف از تاسیس این شرکت، طراحی و ساخت انواع تجهیزات ابزار دقیق در صنعت هوا و فضا بود. روز به روز بر تعداد کارکنان این شرکت افزوده شد و تکنولوژی های جدیدی راه خود را برای ورود به دنیای ابزارهای روزمونت پیدا کردند.
از مهم ترین ابزارهایی که می توانید از این برند مشاهده کنید، ترانسمیتر کپیلاری است. مدل های مختلفی از ترانسمیتر کپیلاری وجود دارند که هر کدام از ویژگی های مختلفی بهره می برند. محصولات این برند دارای مزایای متعددی هستند.
به عنوان مثال دقتی که می توانید از این محصولات مشاهده کنید، بسیار بالا است. همچنین استانداردهایی که در آن ها به کار گرفته می شوند، باعث شده تا شاهد ضد شعله و ضد گرد و غبار بودن محصولات موجود باشید.
ترانسمیتر کپیلاری اندرس
دومین برندی که در زمینه ساخت انواع ترانسمیترهای کپیلاری فعال هستند، شامل اندرس می شود. این برند نیز تا به امروز توانسته انواع ترانسمیتر را روانه بازار کند که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند. لازم به ذکر است که در صورت شناسایی بهترین مدل های ترانسمیتر کپیلاری اندرس می توانید نهایت بهره و استفاده را از آن ها ببرید.
با کمک این دستگاه ها می توانید به صورت کامل بر روی عملکرد سیال مانیتور و نظارت داشته باشید. همچنین برای تولید این ابزارها از بدنه و عایق های بسیار باکیفیت بهره گرفته می شود که نفوذ پذیری بسیار بالایی دارند.
ترانسمیتر کپیلاری یوکوگاوا
بدون شک از بهترین برندهایی که در زمینه تولید انواع ترانسمیترهای Capillary فعالیت دارد، یوکوگاوا است. یوکوگاوا از شرکت های فناوری اطلاعات و مهندسی برق ژاپنی است. این شرکت در زمینه های مختلفی مشغول به فعالیت است. از مهم ترین زمینه های فعالیتی می توانیم گزینه های زیر را نام ببریم:
دستگاه های آزمایش ابزار الکترونیکی
تجهیزات خودکار سازی
ابزارهای اندازه گیری
سیستم های اسکادا
کنترلگرهای منطقی برنامه پذیر
سیستم های کنترل
سامانه های کنترل توزیع شده
مدل های مختلفی را می توانید از ترانسمیتر کپیلاری یوکوگاوا مشاهده کنید که هر کدام از ویژگی ها و مزیت های گوناگونی بهره می برند. شما برای خرید و انتخاب هر کدام از آن ها باید نیازهای خودتان را شناسایی کنید.
آشنایی با دیافراگم کپیلاری
از دیگر مواردی که در رابطه با این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده، دیافراگم کپیلاری است. در شرایط بسیار زیادی نیاز است تا بین دیافراگم سیل و انواع تجهیزات اندازه گیری فشار، از یک ابزار کاربردی تحت عنوان Capillary بهره برده شود.
هدف از استفاده این بوده بتوان اثرات دمای سیال را بر روی تجهیزات اندازه گیری فشار کاهش داد و یا آن را به صورت کامل حذف کرد. استفاده از دیافراگم Capillary در صنایع گوناگون پیشنهاد می شود که از جمله آن ها می توانیم به صنایع نفت و گاز، فولاد، آب و فاضلاب و… اشاره داشته باشیم. استفاده از این ابزار همراه با خود مزایای گوناگون دارد که مهم ترین آن ها شامل گزینه های زیر می شوند:
در صورتی که فشار سیالات بسیار بالا و یا بسیار پایین باشد، می توان از این تجهیزات استفاده کرد.
برای اندازه گیری فشار سیالات بسیار خورنده نیز بسیار مناسب است.
در صورتی که سیالات چسبنده و دارای ویسکوزیته باشند، برای اندازه گیری فشار می توان از دیافراگم Capillary بهره برد.
اندازه گیری فشار سیالات سمی نیز با کمک این تجهیزات امکان پذیر است.
گاهی اوقات اندازه گیری فشار در شرایط محیطی سخت غیرممکن است. در این شرایط استفاده از دیافراگم Capillary می تواند بسیار کمک کننده باشد.
درباره سیل شیمیایی چه می دانید؟
در کنار کپیلاری و دیافراگم سیل موارد دیگری نیز وجود دارند که دارای اهمیت هستند. توجه به هر کدام از این موارد بسیار مهم است. از مهم ترین این موارد می توانیم به سیل شیمیایی اشاره داشته باشیم. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چه زمانی می توانیم نسبت به استفاده از این سیل ها اقدام کنیم.
گاهی اوقات شرایطی وجود دارند که باعث وارد شدن آسیب به خطوط لوله و تجهیزات مختلف می شوند. برای اینکه بتوان آسیب به این خطوط و تجهیزات را به حداقل رساند، باید فشار سیال را اندازه گیری کرد. البته فشار سیال باید در تمامی دستگاه ها، لوله ها و مخازن اندازه گیری شوند.
فرایند اندازه گیری نه تنها باید سرعت بالایی داشته باشد، بلکه به دقت بالایی نیز نیاز دارد. برای این امر باید مناسب ترین ابزار و تجهیزات انتخاب شوند. یکی از بهترین گزینه هایی که می توانید از آن بهره ببرید، سیل شیمیایی است.
سیل های شیمیایی دارای انواع مختلفی هستند. هر کدام از آن ها نیز این قابلیت را دارند تا ویژگی های مختلفی را از خود به نمایش بگذارند. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را برای خودتان رقم بزنید، نیاز است تا با این مدل ها آشنا شوید.
بهترین مدل سیل شیمیایی کدام است؟
اگر بخواهیم یکی از بهترین مدل های سیل شیمیایی را نام ببریم، بدون شک مدل EC بهترین گزینه است. این دستگاه بسیار پرکاربرد بوده و می تواند در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.
برای این مدل می توانیم پارامترهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم. این پارامترها شامل مواردی همچون ابعاد، وزن، نوع سنجش، نوع سنسور، دمای عملیاتی کارکرد، نحوه تامین انرژی و نمایشگر می شوند.
ابعاد این محصول 7 * 7 * 8 بوده و وزن اختصاص داده شده به آن نیز 400 گرم است؛ به همین علت می توان به راحتی آن را حمل و سپس نصب کرد. نوع سنسور به کار گرفته شده در این محصول دیافراگم است. همچنین نوع سنجشی که می توانید شاهد باشید نیز فشار است.
سخن آخر
در این مطلب سعی کردیم تا شما را با کپیلاری آشنا کنیم. استفاده از این نوع تجهیزات بسیار ضروری بوده و می تواند اثرات دمای سیال را حذف کند. همچنین می تواند این اثرات را به حداقل برساند. Capillary دارای ویژگی ها و مزیت های گوناگونی است؛ به همین علت می توانید شاهد کاربردهای گسترده ای باشید.
در این مطلب سعی کردیم تا مهم ترین این کاربردها را برای شما نام ببریم. از این کاربردها می توانیم به صنایع پتروشیمی و نفت و گاز، فاضلاب و آب، بیو گاز و… اشاره داشته باشیم.
همچنین لازم به ذکر است که نصب این تجهیزات می تواند معایب گوناگونی نیز داشته باشد. این معایب را می توان به راحتی رفع کرد و از به وجود آمدن مشکلات گسترده جلوگیری کرد. اثرات ارتفاع، دمای فرایند و مدت زمان پاسخگویی نمونه ای از این معایب هستند.
دیافراگم سیل و کپیلاری در کنار یکدیگر معنی پیدا می کنند و می توانند یک همکاری ویژه را داشته باشند. همچنین در این مطلب شما را با انواع ترانسمیترها که توسط برندهای مختلف تولید می شوند، آشنا کردیم. ترانسمیتر اختلاف فشار کپیلاری نمونه ای از این موارد است. این ترانسمیتر توسط برندهای معروفی همچون یوکوگاوا، اندرس و روزمونت تولید می شوند.
سوالات متداول
حالا که توانستید با کاربردها و مزیت های استفاده از کپیلاری آشنا شوید، نیاز است تا در این بخش به بررسی 5 سوال متداولی بپردازیم که ممکن است برای شما به وجود بیایند. اگر سوالی در ذهن دارید و در طول متن نتوانستید به پاسخ اجمالی و یا درستی از آن برسید، ادامه مطلب می تواند برای شما بسیار مفید باشد.
کپیلاری چیست؟
در یک نگاه کلی می توانیم بگوییم که کپیلاری یک ابزار است که برای به حداقل رساندن اثرات دمای سیال به کار گرفته می شود. همچنین این ابزار با دیافراگم سیل و تجهیزات اندازه گیری فشار نصب می شود.
بهترین برندهای تولید کننده ترانسمیتر کپیلاری چیست؟
برندهای گوناگونی در این زمینه فعالیت دارند که مهم ترین آن ها بدون شک یوکوگاوا، اندرس و روزمونت هستند. در طول متن به توضیح کامل هر یک پرداختیم.
کاربردهای Capillary چیست؟
این دسته از تجهیزات دارای کاربردهای گوناگونی هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از این صنایع می توانیم به پتروشیمی، نفت و گاز، آب و فاضلاب و… اشاره داشته باشیم.
استفاده از Capillary چه معایبی دارد؟
استفاده از این تجهیزات معایب مخصوص به خود را دارند. به هر یک از این معایب باید توجه ویژه ای داشت. این معایب شامل اثرات دمای فرایند، اثرات ارتفاع و مدت زمان پاسخگویی می شوند. در این مطلب به صورت کامل به بررسی هر کدام از این معایب پرداختیم.
چرا استفاده از تیوپ کپیلاری ضرورت دارد؟
استفاده از این تیوپ ها باعث می شود تا طول عمر تجهیزات افزایش پیدا کند. همچنین دقت نیز بالا می رود. علاوه بر آن از برگشت مایعات نیز جلوگیری می کند. موارد ذکر شده تنها بخشی از مزیت هایی به حساب می آیند که می توانید از این تیوپ ها مشاهده کنید.

keyboard_arrow_up